Federer na dobrej drodze do obrony tytułu

« powrót | Data publikacji: 27-10-2012 01:26

Lider światowego rankingu - Roger Federer (ATP 1) - bez większych problemów przechodzi do kolejnych etapów swojego "domowego" turnieju w Bazylei (z pulą nagród 1,4043 miliona euro). Szwajcar wywalczył awans do półfinału, eliminując Benoit Paire'a (ATP 46). Mecz zakończył się rezultatem 6-2  6-2.

Triumfator pojedynku wygrał aż 24 z 25 piłek przy swoim podaniu i przełamał serwis rywala dwukrotnie w każdym secie, aby zapewnić sobie awans do najlepszej czwórki turnieju w ciągu zaledwie 54 minut. Federer zamierza po raz siódmy wygrać zawody rozgrywane w jego rodzinnym mieście.

Reprezentant Helwetii ma na swoim koncie 6 koron w tym sezonie (Dubaj, Rotterdam, Indian Wells, Madryt, Wimbledon, Cincinnati) i walczy o zakończenie sezonu na 1. miejscu w rankingu ATP. W tym przeszkodzić mu może jedynie Novak Djokovic (ATP 2), który ma tylko 195 punktów rankingowych mniej. W ubiegłym roku szwajcarskimistrz w fantastycznym stylu zakończył sezon, wygrywając ostatnie 17 spotkań i zdobywając przy tym mistrzowskie tytuły w Bazylei, Paryżu i londyńskich finałach ATP.

O finał Roger zagra z grającym z dziką kartą Paulem-Henrim Mathieu (ATP 101), z którym światowa "jedynka" wygrała wszystkie 5 poprzednich pojedynków.

Francuz wygrał batalię o półfinał z Grigorem Dimitrovem (ATP 62). Reprezentant "Trójkolorowych" po wygraniu dwóch tie breaków odprawił rywala rezultatem 7-6(2) 7-6(4).