Federer mógł zostać Australijczykiem!

« powrót | Data publikacji: 15-01-2013 12:51

Wicelider światowego rankingu – Roger Federer – ujawnił w wywiadzie, ze gdy miał 13 lat, jego rodzina poważnie rozważała przeprowadzkę do Australii. Tenisista dowiedziawszy się, że jednak zostanie w Szwajcarii, miał się rozpłakać.

 

- Moi rodzice na poważnie rozważali przeprowadzkę do Australii. Mój ojciec był służbowo związany z tym krajem. Przez kilka miesięcy latał pomiędzy Szwajcarią a Australią, krajami tak odległymi od siebie. Po jakimś czasie dostał tam bardzo atrakcyjną ofertę pracy i konieczna była przeprowadzka – wyznał siedemnastokrotny mistrz wielkoszlemowy.

 

- Nie ukrywam, że byłem bardzo podekscytowany tą propozycją. Siedzieliśmy już praktycznie na walizkach. Wówczas mój ojciec rozmyślił się. Do dziś pamiętam jak podszedł do mnie i powiedział: „W Australii będziemy obcy. Nasze korzenie są w Szwajcarii, tu mamy rodzinę i znajomych. Nie możemy tego tak zostawić”. Jak to usłyszałem, byłem zrozpaczony. Nie mogłem w to uwierzyć – wspominał Roger.

Federer w przeprowadzce na Antypody widział także szanse dla siebie. Wiedział, że będąc w Australii, łatwiej będzie mu zostać zawodowym tenisistą.

- Nie ma wątpliwości, że moje życie zmieniłoby się diametralnie. Australia ma większe tradycje tenisowe. Ale w ostateczności nie żałuję tego, że zostałem w Szwajcarii. To wspaniały kraj. Jestem wdzięczny za wszystko, co dała mi moja federacja tenisowa – zakończył Federer.

Czterokrotny mistrz Australian Open pokonał w pierwszej rundzie Francuza Benoit Paire. Kolejnym rywalem tenisisty z Bazylei będzie Nikołaj Dawidienko.


AZ

 

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama



 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny





Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X