Puchar Federacji: Niewykorzystana szansa Uli Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 19-04-2014 15:49

Urszula Radwańska po nierównej grze uległa Marii-Teresie Torro-Flor 6-4 0-6 1-6 i tym samym Hiszpania doprowadziła do wyrównania w meczu z Polską, którego stawką jest awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji.

Po pierwszym dniu rywalizacji pomiędzy Hiszpanią a Polską o wejście do Grupy Światowej Pucharu Federacji jest remis 1-1. Najpierw punkt dla naszej reprezentacji zdobyła Agnieszka Radwańska, która nie miała większych problemów z pokonaniem Silvi Soler-Espinosy (6-2 6-2). Niestety w drugim meczu dnia młodsza z krakowskich sióstr Urszula przegrała z Marią-Teresą Torro-Flor 4-6 6-0 6-1.

Urszula Radwańska po raz drugi w karierze zmierzyła się z Marią-Teresą Torro-Flor. Przed dwoma laty w Taszkencie Polka pokonała Hiszpankę 6-4 7-5 w spotkaniu 1. rundy. Tym razem panie jednak rywalizowały na korcie ziemnym.

Początek premierowej partii był obiecujący w wykonaniu Urszuli. Krakowianka forhendem na linię wypracowała sobie już w 1. gemie dwa break pointy. Nasza rodaczka zdołała za drugim razem przełamać tenisistkę gospodarzy i wyszła na prowadzenie 1-0. W trzeciej odsłonie seta Polka miała szansę na kolejnego breaka, ale tym razem singlistka z Półwyspu Iberyjskiego zdołała wygrać własny serwis. Kolejne gemy padły łupem podających. W siódmym gemie Ula skorzystała z niewymuszonych błędów Torro-Flor i po raz drugi w meczu przełamała zagubioną tenisistkę gospodarzy. Przy stanie 5-2 krakowianka miała szansę zakończyć spotkanie, ale rywalka nie zamierzała tanio sprzedać skóry i przełamała za trzecim razem Radwańską. Po chwili Hiszpanka wygrała własne podanie i była blisko doprowadzenia do remisu. Na szczęście Ula zachowała zimną krew i zamknęła skutecznie seta przy własnym podaniu (6-4).

W drugiej części meczu rywalizacja na korcie w Barcelonie toczyła się pod dyktando Marii-Teresy Torro-Flor. Hiszpanka niespodziewanie nie oddała ani jednego gema Urszuli. Polka w tej części pojedynku popełniła zbyt dużo niewymuszonych błędów i o losach spotkania zadecydował trzeci set.

Pierwsze dwa gemy w trzecim secie obie serwujące zapisały na swoim koncie. W kolejnym gemie Polka powinna wyjść na 2-1 z przełamaniem, ale krakowianka nie wykorzystała aż 5 break pointów. Podłamana reprezentantka naszego kraju łatwo przegrała swojego gema do 15 i Hiszpanka znalazła się w komfortowej sytuacji. W piątej części trzeciej partii Ula znów mogła odrobić stratę, ale tenisistka gospodarzy obroniła trzy break pointy i na tablicy wyników pojawił się wynik 4-1. Do końca meczu krakowianka nie znalazła już recepty na dobrze grającą Hiszpankę i przegrała bez walki dwa ostatnie gemy. Torro-Flor w trzecim secie imponowała zwłaszcza precyzyjnymi zagraniami z końcowej linii.

O losach pojedynku polsko-hiszpańskiego zadecydują jutrzejsze gry. Najpierw Agnieszka Radwańska zagra z Marią-Teresą Torro-Flor, a następnie jej siostra skrzyżuje rakiety z Silvią Soler-Espinosą. Jeśli po czterech meczach nie będzie rozstrzygnięcia, to o losach awansu do Grupy Światowej zadecyduje debel.