FedCup: Kiepski początek Piter. Polska przegrywa ze Szwecją

« powrót | Data publikacji: 08-02-2014 15:48

Katarzyna Piter po bardzo słabym spotkaniu przegrała z Johanną Larsson 1-6 2-6. Dzięki temu Szwecja wyszła na prowadzenie w meczu 1. rundy Grupy Światowej II Pucharu Federacji.

Kapitan polskiej reprezentacji, Tomasz Wiktorowski, zapewne spodziewał się innego początku w starciu naszej ekipy ze Szwecją w pierwszej rundzie Grupy Światowej II Pucharu Federacji. Katarzyna Piter po bardzo słabym meczu przegrała z pierwszą rakietą Trzech Koron, Johanną Larsson 1-6 2-6.

Polka, która w wyniku absencji Urszuli Radwańskiej, otrzymała szansę występu w indywidualnych zmaganiach Pucharu Federacji, fatalnie rozpoczęła spotkanie z doświadczoną Szwedką. Larsson już w premierowym gemie przełamała naszą tenisistkę i wyszła na prowadzenie 1-0. Kolejne gemy padły również łupem zawodniczki gospodarzy. Poznanianka popełniała wiele niewymuszonych błędów i Szwedka szybko uzyskała przewagę kolejnego przełamania. Premierową odsłonę seta tenisistka z Wielkopolski wygrała z trudem przy stanie 4-0. Jak się później okazało, był to jedyny gem wygrany w pierwszej części meczu przez Piter.

Początek drugiego seta należał do polskiej reprezentantki. Trzecia rakieta naszego kraju w pierwszym gemie miała dwie szanse na zdobycie breaka, ale Larsson zdołała wybronić się przed naporem Polki. Do stanu 2-2 obie zawodniczki nie miały większych problemów z utrzymaniem własnego serwisu. Wówczas do głosu ponownie doszła wyżej notowana tenisistka gospodarzy. Johanna dwukrotnie przełamała Piter i po 62. minutach wyprowadziła swoją reprezentację na prowadzenie.

W całym meczu Polka ani razu nie uzyskała przewagi przełamania. Szwedka natomiast aż pięć razy zdobyła punkt przy serwisie poznanianki. Piter spotkanie zakończyła z ujemnym bilansem piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów (8-36).

W drugim dzisiejszym meczu o pierwszy punkt dla polskiej ekipy powalczy Agnieszka Radwańska. Krakowianka zmierzy się z Sofią Arvidsson.