FedCup: Agnieszka daje Polsce prowadzenie 2-1!

« powrót | Data publikacji: 09-02-2014 13:29

Najlepsza obecnie polska tenisistka, Agnieszka Radwańska, zdobyła drugi punkt dla naszej reprezentacji w starciu ze Szwecją. Krakowianka pokonała, notowaną na 85. pozycji, Johannę Larsson 6-4 6-1.

Obecnie Polska prowadzi ze Szwecją 2-1, a do rozegrania zostało jeszcze jedno spotkanie singlowe i jedno deblowe. W dniu wczorajszym pierwszy pojedynek przegrała Katarzyna Piter, która uległa Johannie Larsson, natomiast straty szybko odrobiła liderka naszego zespołu, Agnieszka Radwańska, która nie dała najmniejszych szans Sofii Arvidsson. Drugi dzień zmagań rozpoczął się udanie dla Polski, bowiem starsza z krakowskich sióstr zdobyła drugi punkt, dzięki czemu nasz zespół prowadzi 2-1.

Agnieszka udanie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie i wygrała sześć z ośmiu rozegranych punktów, dzięki czemu bardzo szybko odskoczyła na 2-0. Pomimo długiego trzeciego gema, który rozgrywany był na przewagi, Polka nie podarowała rywalce ani jednego break-pointa i po dobrej akcji przy siatce podwyższyła na 3-0. W czwartym gemie nasza reprezentantka ponownie postraszyła Szwedkę, jednak pomimo szansy na podwójne przełamanie, ostatecznie to Larsson za trzecią okazją zdobyła premierowy punkt (3-1). Przy zagrywce Polki ponownie oglądaliśmy dużo akcji, jednak Johanna w decydujących momentach posyłała piłki daleko poza linię końcową i nie była w stanie wypracować sobie break-pointa (4-1). Szwedka pierwszy raz w dzisiejszym spotkaniu nie miała większych problemów przy serwisie i po czterech szybkich punktach zmniejszyła nieco stratę do Agnieszki (4-2). Kilka minut później najlepsza szwedzka tenisistka doprowadziła do stanu 40:15 przy podaniu krakowianki, jednak ta popisała się wygrywającym serwisem i niezwykłym spokojem, dzięki czemu szybko odrobiła straty. Pomimo gry na przewagi nie pojawiły się już szanse dla Larsson i po efektownym obronnym lobie i późniejszym błędzie rywalki Polka odskoczyła na 5-2. Radwańska ponownie napotkała problemy przy własnej zagrywce i musiała bronić dwóch break-pointów. Pierwszą piłkę uratowała dobrym podaniem, natomiast przy drugiej została skutecznie minięta przez rywalkę i straciła szansę na skończenie seta (5-4). Larsson pomimo odrobienia dystansu nie zdołała doprowadzić do remisu i po 47 minutach rywalizacji Agnieszka wygrała 6-4.

Agnieszka z dużym spokojem rozpoczęła drugiego seta i w czterech punktach zamknęła swoje podanie (1-0). Kilka minut później nasza reprezentantka miała aż cztery szanse na przełamanie, jednak tym razem Larsson zachowała zimną krew w tych najważniejszych momentach i zdołała wyrównać na 1-1. Przy kolejnym serwisie Szwedka nie wykaraskała się już z opresji i po efektownym zagraniu po linii starsza z krakowskich sióstr odebrała jej zagrywkę (3-1). Po wspaniałym skrócie granym z niełatwej pozycji Radwańska uzyskała już trzypunktowe prowadzenie i była coraz bliższa końcowego sukcesu (4-1). Pierwsza "rakieta" Szwecji nie zdołała już wygrać ani jednego gema i po 80 minutach Agnieszka zdobyła drugi punkt dla naszej reprezentacji!