Fantastyczny mecz. Ferrer w półfinale

« powrót | Data publikacji: 07-09-2012 01:44

Rozstawiony z numerem cztery David Ferrer zapewnił sobie awans do półfinału wielkoszlemowego US Open. Hiszpan pokonał w trwającym nieco ponad cztery i pół godziny meczu Janko Tipsarevicia. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-3, 6-7 (5), 2-6, 6-4, 7-6 (4).

30-letni tenisista był faworytem bukmacherów i zwycięstwo w pierwszym secie prognozowało szybki triumf Ferrera. Hiszpan stracił jednak prowadzenie, a i pozwolił rywalowi na objęcie inicjatywy. Tipsarevic miał niepowtarzalną okazję na szybkie przełamanie w czwartym secie, jednak nie wykorzystał dwóch break pointów. Po chwili doświadczony tenisista skarcił Serba i osiągnął prewagę, której nie oddał do końca wspomnianej partii.

Decydująca odsłona meczu lepiej rozpoczęła się dla Janko Tipsarevicia, który nieoczekiwanie wywalczył przewagę podwójnego przełamania. Gdy wydawało się, że kolejne gemy będą już tylko formalnością, Ferrer wziął się za odrabianie straty i co ciekawe sztuka ta mu się udała. Serb z każdą kolejną piłką grał pod coraz większą presją i popełniał sporo błędów. Nie pomogła mu nawet przerwa medyczna, a jego upadek na kort stał się symbolem wracającego do walki Hiszpana. Tipsarevic zdołał co prawda uniknąć kolejnych breaków, jednak w tie-breaku nie podołał niezwykle zdeterminowanemu rywalowi, który zakończył całe spotkanie zwycięstwem.

Bardziej agresywny był w czwartkowym meczu Tipsarevic, który zanotował 60 zagrań wygrywających. Oczywiście wiązało się to z większym ryzykiem i liczbą popełnianych błędów, bowiem i w tej niechlubnej statystyce Serb okazał się górą. Atutem Ferrera pozostawał skuteczny serwis i fantastyczna regularność.

- Nie mam słów. To był fantastyczny mecz i zwycięstwo w nim ma olbrzymi wymiar emocjonalny. Jestem bardzo szczęśliwy. Janko to fantastyczny zawodnik, który walczy do ostatniej piłki. Tym razem nie było inaczej - powiedział po spotkaniu David Ferrer.

Hiszpan w walce o prawo gry o tytuł zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Novaka Djokovicia z Juanem Martinem Del Potro.