Eastbourne: Radwańska przystąpi do Wimbledonu bez zwycięstwa na trawie!

« powrót | Data publikacji: 16-06-2014 17:45

Rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska przegrała w meczu I rundy turnieju w Eastbourne z Anastasią Pavlyuchenkovą 4-6 6-3 6-7(4). Polka, której brytyjska miejscowość wybitnie nie służy, przystąpi więc do Wimbledonu bez żadnego zwycięstwa na korcie trawiastym w tym roku.

Mecz rozpoczął się dość leniwie, podobnie do aury, która towarzyszyła spotkaniu obu tenisistek. Zawoczniczki początkowo nie miały większych problemów z utrzymywaniem swoich podań, o czym świadczy choćby tylko jesden stracony przez Radwańską punkt w pierwszych dziewięciu piłkach przy swoim podaniu. W kolejnych gemach sytuacja zaczęła stawać się coraz bardziej dynamiczna, a po długiej walce w piątej partii Polka została przełamana. Wydawało się, że to wydarzenie zmobilizowało Agnieszkę, ponieważ nasza tenisistka od razu wzięła się do odrabiania strat. Poskutkowało to łatwym przełamaniem powrotnym do piętnastu już w kolejnym gemie.

Radwańska zaczęła atakować bardziej agresywnie rozrzucając rywalkę po korcie. Przy stanie 4-4 krakowianka miała już break-pointa, lecz szansy na odskoczenie Pavlyuchenkovej nie wykorzystała. Cała sytuacja wyraźnie źle odbiła się na koncentracji Radwańskiej, co poskutkowało utratą własnego podania w następnym gemie. Rosjanka serwując po wygranie pierwszej patrii musiała się wprawdzie sporo nabiegać, lecz przy trzeciej piłce setowej cel został wreszcie zrealizowany.

Drugi set również rozpoczął się od spokojnych gemów wygrywanych przed zawodniczki podające, jednak wraz z jego przebiegiem, gra tenisistek zaczęła stawać się coraz bardziej nieprzewidywalna. Agnieszka Radwańska pokazała, że przegrany set nie podciął jej skrzydeł i szybko przełamała Pavlyuchenkovą wychodząc na prowadzenie 3-1. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, Rosjanka agresywniej zaatakowała serwis Polki, powrotnie przełamując serwis Radwańskiej. Kolejny, szósty gem okazał się kluczowy dla przebiegu drugiej partii, to Agnieszka znów przejęła inicjatywę w secie i po kilku zaciętych wymianach ponownie wyszła na dwugemowe prowadzenie. Do końca tej części gry zawodniczki utrzymały swoje podania i choć Radwańska musiała obronić jeszcze jednego break-pointa, zdołała wygrać drugiego seta 6-4.

Na początku trzeciego seta Radwańska dość łatwo zapisała pierwsze oczko przy swoim nazwisku po podaniu rywalki, bardzo szybko przewagę tracąc w kolejnych wymianach. W czwartym gemie Polka wykazała się chłodną głową broniąc dwóch break-pointów, ale forma serwisowa Pavlyuchenkovej znacznie wzrosła. Siódmy gem seta był rekordowo długi - przy serwisie Rosjanki tenisistki zaciekle walczyły na przewagi, lecz sytuacja nie uległa zmianie i wkrótce okazało się, że zwyciężczynię wyłoni tie-break. Niestety, Radwańskiej zabrakło pokazania przysłowiowego pazura i mecz zakończył się wynikiem 6-4 3-6 7-6(4) na korzyść Anastasii Pavlyuchenkovej.

Porażka boli tym bardziej, że Radwańska nie zagrała najgorszego spotkania. W trwającym niemal dwie i pół godziny meczu Polka zdobyła aż 31 winnerów (przy 20 niewymuszonych błędach), utrzymała pierwszy serwis na poziomie 72 procent i zaserwowała 5 asów, przy jednym podwójnym błędzie.