Eastbourne: Wiesnina lepsza od Hampton

« powrót | Data publikacji: 22-06-2013 18:00

Po dość niecodziennym finale, w którym główną rolę odgrywał porywisty wiatr, Jelena Wiesnina uniosła go góry puchar prestiżowej imprezy AEGON International organizowanej w Eastbourne. Rosjanka w decydującym starciu pokonała młodą Amerykanką Jamie Hampton 6-2  6-1 i zdobyła drugi tytuł w rozgrywkach WTA.

Światowa „trzydziestka szóstka” w ubiegłym roku odpadła już w pierwszym spotkaniu, dlatego też zanotuje sporty awans w poniedziałkowym rankingu WTA (22. miejsce). Rosjanka w drodze do tegorocznego finału poradziła sobie z Aną Ivanovic (2-6  6-4  6-3), Heather Watson (6-1  3-6  6-2), Na Li (7-6  6-3) oraz Yaniną Wickmayer (6-2  6-0). Warto także wspomnieć o tym, że dla dzisiejszej rywalki Wiesniny, Jamie Hampton, był to pierwszy finał w karierze.

Początek tego spotkania był bardzo wyrównany, a pierwsze break pointy pojawiły się dopiero w piątym gemie przy podaniu Wiesniny. Rosjanka z niemałą pomocą wiatru, który cały czas wywiewał piłki z kortu, obroniła wszystkie ważne punkty i nie doszło do przełamania (3-2). Kilka minut później to Hampton podarowała rywalce szansę na podwyższenie wyniku i po bardzo dokładnym, kątowym zagraniu siódmej „rakiety” Rosji, straciła swój serwis (2-4). W siódmym gemie, który trwał prawie 10 minut, 23-letnia Amerykanka była bliska odrobienia dystansu do światowej „trzydziestki szóstki”, jednak nie do końca umiała poradzić sobie z podmuchami wiatru (2-5). Pierwsza piłka setowa dla Wesniny pojawiła się już chwilę później przy podaniu Hampton i po dość wyraźnym aucie tenisistki mieszkającej na Alasce, Jelena wygrała premierową odsłonę 6-2 po niespełna 40 minutach gry.

Pierwsze break pointy pojawiły się już na początku drugiej partii przy serwisie tenisistki z USA i już od razu zostały zamienione na przełamanie dla Rosjanki (2-0). W bardzo długim piątym gemie, Hampton była bliska odrobienia dystansu do rywalki, jednak za każdym razem minimalnie chybiała (1-4). Po bardzo dokładnym zagraniu Wiesniny na samą linię, doszło do drugiego przełamania w tej odsłonie i już tylko kilka punktów brakowało Rosjance do końcowego zwycięstwa (5-1). Wyraźnie zrezygnowana Jamie, psuła proste piłki i po 75 minutach Jelena wzniosła do góry ręce w geście triumfu, wygrywając 6-2  6-1.