Duży sukces Łukasza Kubota

« powrót | Data publikacji: 19-09-2012 13:50

Łukasz Kubot sprawił sporą niespodziankę w I rundzie St. Petersburg Open. Polak wyeliminował po zaciętym meczu rozstawionego z numerem dwa Denisa Istomina. Lubinianin triumfował 4:6, 6:3, 6:4 i w kolejne rundzie zmierzy się z niżej notowanym Danielem Gimeno-Traverem.

Łukasz już w pierwszym gemie bronił break pointów. Po chwili sam zmarnował szansę na przełamanie i stracił serwis przy stanie 2-2. Polak szybko odrobił straty wyrównując rezultat spotkania na 4-4, jednak w następnym gemie ponownie pozwolił rywalowi na breaka. Istomin utrzymał przewagę do końca otwierającego seta.

Kubot rewelacyjnie rozpoczął drugiego seta i mimo, iż już w pierwszym gemie bronił break pointa, to szybko dwukrotnie przełamał rywala. Denis zdołał co prawda odrobić część strat, jednak to Łukasz wyrównał stan spotkania. Decydujący set polski tenisista zainaugurował kolejnym breakiem. Jak się okazało było to ostatnie przełamanie w całym spotkaniu, które zakończyło się triumfem Polaka.