Düsseldorf: Przysiężny przegrał z kwalifikantem

« powrót | Data publikacji: 20-05-2014 14:48

Michał Przysiężny już na 1. rundzie zakończył grę w ostatnim turnieju przed Roland Garros – Düsseldorf Open. Polak poległ z kwalifikantem Mate Delicem w stosunku 5-7  5-7.

Już w pierwszym gemie serwisowym reprezentanta biało-czerwonych rywal wywalczył breaka i wyszedł na 2-0. „Ołówek” wyrównał w 5. gemie i miał szansę zdobyć kolejne przełamanie przy 5-5, ale Chorwat zdołał obronić 2 breakpointy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Polaku, który przegrał 2. podanie w 11. gemie i tym samym przegrał premierową odsłonę po 43 minutach gry.

W drugim secie obaj panowie grali bardziej zachowawczo, broniąc swoich serwisów. Po 11 rozegranych gemach wydawało się, że losy drugiej części spotkania rozstrzygną się dopiero w tie-breaku. Jednak przy stanie 6-5 Delic po raz kolejny pokusił się o przełamanie i pozbawił szans Przysiężnego na awans do 2. rundy. Batalia trwała dokładnie godzinę i 21 minut.

Rywalem Delica w walce o ćwierćfinał będzie Niemiec jamajskiego pochodzenia Dustin Brown. Grający z dziką kartą reprezentant naszych zachodnich sąsiadów pokonał wcześniej rozstawionego z numerem piątym Yena-Hsuna Lu w stosunku 7-6(3)  6-2.