Dubaj: Zheng lepsza od Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 19-02-2013 16:28

Urszula Radwańska po serii dobrych występów w kwalifikacjach odpadła z turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships, przegrywając 2-6  6-2  5-7 z reprezentantką Chin, Jie Zheng. Krakowianka zanotowała tym samym drugą porażkę w starciach ze starszą od siebie zawodniczką, która lepsza okazała się w 2009 roku w meksykańskim Monterrey.

Aby awansować do zasadniczej części zawodów, Ula musiała przebrnąć najpierw przez eliminacje, w których poradziła sobie z Ukrainką Julią Bejgelzimer (6-2 4-6 6-3), Uzbeczką Akgul Amanmuradową (7-5 6-3) i Japonką Kurumi Narą (6-3 6-3).

Pierwszy set wtorkowej rywalizacji rozpoczął się dla naszej zawodniczki stosunkowo dobrze. Radwańska mogła dwukrotnie przełamać serwis rywalki przy stanie 1-1, jednak nie wykorzystała szansy i po chwili oddała Chińce pięć kolejnych gemów. Krakowianka utrzymała własne podanie przy stanie 1-5, lecz po raz kolejny nie sfinalizowała break pointów i przegrała całego seta.

Nasza zawodniczka skuteczniejsza była na początku drugiej partii, kiedy to szybko wywalczyła breaka i wyszła na prowadzenie 3-1. Zheng natychmiastowo odrobiła straty, jednak chwilę później ponownie oddała podanie polskiej tenisistce. Radwańska bez problemów wygrała następnego gema i kolejnym przełamaniem zakończyła seta na swoją korzyść.

O losach meczu decydowała więc jego trzecia odsłona, która fatalnie rozpoczęła się dla krakowianki. Ula przegrała osiem otwierających piłek, tracąc podanie w gemie otwarcia. Radwańska utrzymała co prawda serwis przy stanie 0-2, jednak Jie Zheng wygrała dwa kolejne gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 4-1. Ula zdołala co prawda odrobić część strat, lecz chwilę później ponownie traciła dwa przełamania do rywalki. Zheng mimo prowadzenia 30:0 nie była w stanie zakończyć spotkania (3-5). Po kilku minutach Radwańska obroniła piłkę meczową (4-5), a następnie wypracowała kolejnego rebreaka (5-5). Niestety nie zdołała jednak utrzymać swojego podania (5-6), a Azjatka zakończyła bitwę, triumfując ostatecznie 6-2  2-6  7-5.

Zheng to obecnie 44. zawodniczka globu, ale w 2010 roku była już nawet 11. W swojej dotychczasowej karierze, 29-latka z Chin wygrała cztery turnieje w grze pojedynczej i czternaście w grze podwójnej oraz zdobyła brązowy medal w deblowej fazie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Zameldowała się również w półfinałach singlowego Australian Open 2010 i Wimbledonu 2008, a także zwyciężyła, razem ze swoją rodaczką Yan Zi, w grze podwójnej Australian Open 2006 i Wimbledonu 2006.