Dubaj: Radwańska przegrywa z Kvitovą

« powrót | Data publikacji: 21-02-2013 21:14

Agnieszka Radwańska (4. WTA) niestety odpadła z turnieju w Dubaju (pula nagród 2 mln dolarów), przegrywając w ćwierćfinale z Petrą Kvitovą (8. WTA). Czeszka „wystrzelała” naszą tenisistkę, wygrywając 6-2, 6-4.

Polka i Czeszka do dzisiejszego pojedynku grały ze sobą czterokrotnie. Bilans był korzystny dla Petry (3-1), która rozstrzygnęła na swoją korzyść trzy pierwsze konfrontacje z Agnieszką. W ich ostatnim spotkaniu górą była jednak krakowianka, która w ubiegłorocznym Turnieju Mistrzyń wygrała 6-3, 6-2.

Wydawało się, że pierwszy gem powędruje na konto naszej tenisistki, ale potężne uderzenia Czeszki zaczęły trafiać w kort i od razu przełamała ona „Isię”. Przy własnym serwisie Petrze jednak znów rozregulował się celownik i straciła podanie „na sucho” (1-1). Od początku wiadomo było, że więcej w tym meczu zależeć będzie od Kvitovej, która, jeśli będzie trafiać swoje „bomby” zza końcowej linii, nie da szans Agnieszce.

Czeszka nie chciała wdawać się w wyniszczające wymiany i szukała szybkich rozwiązań. Jej ataki naprzemiennie, raz trafiały, raz nie trafiały w kort, w skutek czego Agnieszka po kolejnej stracie podania, po chwili znów odrobiła straty (2-2). Polka wciąż jednak słabo serwowała, co Petra wykorzystywała do bólu. Z tego powodu nasza zawodniczka po raz trzeci dała się przełamać, tym razem „na sucho”.

Reprezentantka Czech rozkręcała się z minuty na minutę i wreszcie udało jej się wygrać gema przy swoim podaniu (2-4). Petra posłała w nim na stronę Polki dwa asy i coraz pewniej zmierzała po zwycięstwo w pierwszej partii. Mimo, że Agnieszka miała dwie szanse na wygranie pierwszego gema przy swoim serwisie, to kolejne potężne uderzenia rywalki, które kilka razy trafiły w linię, sprawiły, że Kvitova odskoczyła jej na trzy gemy (2-5). Kilka minut później, wygrywając swój serwis, leworęczna tenisistka z Fulneku bez większych problemów sięgnęła po pierwszego seta, wygrywając go 6-2.

Agnieszka trochę lepiej zaczęła drugą partię, bo wreszcie udało jej się wygrać gema przy swoim podaniu. Po malutkim kryzysie jej rywalka szybko opanowała nerwy i wyrównała na 1-1. Przy serwisie Polki, reprezentantka naszych południowych sąsiadów znów miała break point’a, ale niesamowite akcje „Isi” sprawiły, że Polka wyszła z opresji (2-1). Po kilku prostych błędach przeciwniczki, krakowianka miała aż cztery szanse na powiększenie prowadzenia, ale niestety je zmarnowała (2-2).

W kolejnym gemie wreszcie zaczął funkcjonować pierwszy serwis Polki. Od stanu 0-30 zaczęła grać nieco agresywniej, co zaowocowało objęciem prowadzenia 3-2. Petra jednak nie zamierzała oddawać pola Agnieszce i kibice wciąż nie mogli doczekać się przełamań w drugiej partii (3-3). Nastąpiło ono jednak już w kolejnym gemie, który był najdłuższy w całym meczu. Kvitova zmarnowała w nim aż cztery break ponit’y, ale piątą szansę zdołała już wykorzystać (3-4). „Isia” miała jeszcze okazję na re-breaka, ale Czeszka znów wyszła z tej opresji obronną ręką (3-5). Serwująca z „nożem na gardle” Polka, wygrała jeszcze gema przy swoim podaniu, ale Petra była do końca niesamowicie skoncentrowana i wygrała ostatecznie drugą partię 6-4 i cały mecz 2-0 w setach.

W spotkaniu trwającym godzinę i 20 minut Czeszka popełniła aż 38 niewymuszonych błędów (!), przy jedynie 5 ze strony Agnieszki. Siłowo grająca Kvitova posłała jednak Polce aż 37 „winnerów” (Krakowianka odpowiedziała tylko sześcioma).

Porażka Radwańskiej oznacza, że straci ona sporo punktów za ubiegłoroczne zwycięstwo w Dubaju. Patrząc na zestaw półfinalistek, z których każda jest w zasięgu Polki, tym bardziej szkoda dzisiejszego niepowodzenia.