Dubaj: Przysiężny odpada w pierwszej rundzie

« powrót | Data publikacji: 25-02-2014 16:03

Michał Przysiężny niestety nie sprawił niespodzianki i nie pokonał, rozstawionego z nr 6., Mikhaila Youzhnego w pierwszej rundzie turnieju w Dubaju. Polski tenisista po 74 minutach przegrał z Rosjaninem 3-6 4-6.

Początek sezonu 2014 zdecydowanie nie układa się po myśli popularnego "Ołówka", który zdołał wygrać zaledwie jedno spotkanie, w pierwszej rundzie Australian Open. Na kortach w Doha przegrał z Florianem Mayerem, w Auckland z Benoitem Paire, w Montpellier z Edouardo Rogerem-Vasselinem, natomiast w Memphis z Michaelem Russelem.

W tegorocznych zmaganiach na kortach w Dubaju Michał nie musiał przebijać się przez kwalifikacje i od razu został dolosowany do drabinki głównej. Polski tenisista już w pierwszej rundzie natrafiła na silnego rywala. W meczu otwarcia "Ołówek" zagrał z, notowanym obecnie na 15. miejscu, Mikhailem Youzhnym.

W premierowej odsłonie Michał toczył wyrównany bój z rywalem tylko do stanu 3-3. Od tego rezultatu 6. rozstawiony wygrał trzy kolejne gemy, aż dwukrotnie przełamując naszego reprezentanta i po 32 minutach rozstrzygnął na swoją korzyść pierwszego seta (6-3).

W drugiej odsłonie to Przysiężny jako pierwszy wywalczył cenne przełamanie i po wygraniu swojego podania odskoczył na 4-2. Polski tenisista miał nawet szansę na 5-2, jednak nie wykorzystał dwóch break-pointów. Od tego momentu w grze Michała coś się zacięło i przegrał wszystkie kolejne gemy, a w konsekwencji całe spotkanie 3-6 4-6.