Dubaj: Półfinał nie dla Frytki i Matki

« powrót | Data publikacji: 28-02-2013 17:43

Najlepsza para polskich deblistów – Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski – zmarnowała udany początek spotkania z Hindusem Maheshem Bhupathim i Francuzem Michaelem Llodrą i nie zagra w półfinale turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships. Polacy ulegli przeciwnikom przy wyniku 6-4 4-6 8-10.

W pierwszej rundzie imprezy, Frytka i Matka bardzo pewnie wyeliminowali z dalszej gry Austriaka Juliana Knowle'a i Słowaka Filipa Polaska (6-3 6-2).

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku przebiegała w sposób wyrównany. Oba zespoły nieźle radziły sobie z podaniami, ale to Fyrstenbergowi i Matkowskiego udało się, przy rezultacie 5-4, zgarnąć kluczowego breaka (6-4). W drugim secie natomiast jedno przełamanie wystarczyło duetowi hindusko-francuskiemu, aby cieszyć się z doprowadzenia do remisu w meczu. Mimo że w mistrzowskim tie breaku to Polacy prowadzili już 4-2, ich przeciwnicy odrobili stratę, a następnie wyprzedzili „biało-czerwonych”. Tak zdobytą przewagę utrzymali do końca bitwy i zapewnili sobie tym samym awans do półfinału zawodów.

W ciągu 76 minut walki, obie drużyny posłały na drugą stronę kortu po 5 asów. Bhupathi i Llodra lepiej spisywali się przy pierwszym podaniu i zdobyli po nim aż 85 % punktów. Zarówno Polacy, jak i ich rywale wykorzystali po jednej breakpointowej okazji, przy czym to Frytka i Matka mieli ich więcej (4-2). W sumie okazali się gorsi od przeciwników o zaledwie cztery piłki (61-65).

Hindus i Francuz w półfinale zmierzą się z innym reprezentantem Indii Rohanem Bopanną i Amerykaninem Rajeevem Ramem. Przypomnijmy, że przed rokiem Fyrstenberg i Matkowski dotarli w Dubaju do finału, w którym ostatecznie przegrali jednak z... Bhupathim i Bopanną.