Doskonały początek Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 28-08-2012 20:06

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – bardzo szybko awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Na dobry początek zawodów poradziła sobie z Rosjanką Niną Bratchikovą, która uległa jej, po 54 minutach walki, przy wyniku 1-6 1-6.

Premierową odsłonę dzisiejszego starcia Isia rozpoczęła od przełamania oponentki przy pierwszym break poincie (1-0). Bratchikova miała szansę na odrobienie tej straty, ale nie zdołała z niej skorzystać (0-2). Chwilę później Agnieszka zdobyła jeszcze jednego breaka (3-0). Dokonała tego po długiej walce na przewagi i wpakowaniu piłki w siatkę przez Rosjankę. Po kilku minutach łatwo powiększyła przewagę na 4-0, a Nina zapisała na swoim koncie inauguracyjnego gema (1-4). Przy rezultacie 1-5, reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów znów nie utrzymała serwisu, co zapewniło Radwańskiej połowiczne zwycięstwo w tym secie (6-1).

Niedawna porażka nie zraziła rywalki naszej najlepszej zawodniczki. Na starcie drugiej części batalii przełamała Polkę i odskoczyła jej na 1-0. Krakowianka szybko odrobiła tę stratę, doprowadziła do remisu (1-1), następnie obroniła dwa break pointy (2-1) i sama odebrała podanie przeciwniczce (3-1). Druga „rakieta” globu powiększyła przewagę (4-1). Dołożyła do tego jeszcze jednego breaka, wywalczonego „na sucho” (5-1) i spokojnie zakończyła całe wtorkowe starcie asem serwisowym (6-1).

W ciągu 54 minut gry Aga zapisała na swoim koncie wyższą skuteczność trafienia pierwszego podania (71%-65%). Wygrała po nim zdecydowanie więcej punktów (67%-43%), a jeszcze korzystniej wyglądało to przy drugim serwisie (75%-13%). Radwańska zdecydowanie lepiej radziła sobie również z piłkami rozgrywanymi przy siatce (91%-40%). Wykorzystała 6 z 7 break pointów, podczas gdy Bratchikova zamieniła na przełamanie tylko jedną z pięciu okazji. 23-letnia krakowianka popełniła tylko 6 niewymuszonych błędów i posłała na drugą stronę kortu 15 piłek wygrywających. W sumie zdobyła o 31 punktów więcej niż jej rosyjska rywalka (58-27).

Najbliższą oponentką Isi będzie zwyciężczyni bitwy pomiędzy Kazaszką Ksenią Pierwak a Hiszpanką Carlą Suarez Navarro.