Doha: Radwańska lepsza od Ivanovic

« powrót | Data publikacji: 14-02-2013 15:22

Agnieszka Radwańska wygrała z Serbką Aną Ivanovic 6-1  7-6  i awansowała do ćwierćfinału Qatar Total Open. O półfinał zagra z Karoliną Woźniacką lub Moną Barthel.

Wcześniej obie tenisistki spotkały się osiem razy i aż pięciokrotnie triumfowała Isia. Ostatni raz grały ze sobą miesiąc temu podczas wielkoszlemowego Australian Open. Wówczas Polka wygrała w dwóch łatwych setach 6-2  6-4. Krakowianka bardzo dobrze rozpoczęła katarski turniej, eliminując w drugiej rundzie Anastasię Rodionovą 6-3  6-2.

Na początku premierowej odsłony obie tenisistki nawzajem odbierały sobie podania i  po 15 minutach gry Polka objęła prowadzenie w tym spotkaniu 2-1. Nieco chimeryczna postawa obu zawodniczek z pewnością spowodowana była silnymi podmuchami wiatru, które już od kilku dni utrudniają grę w Doha. W czwartym gemie Isia popisała się efektownymi, technicznymi zagraniami i przełamała niechlubną passę serwisową, wygrywając swoje podanie (3-1). Do gry Serbki wyraźnie wkradła się nerwowość i po raz kolejny została przełamana. Po nieco ponad 20 minutach gry krakowianka prowadziła już 4-1. 25- latka z Belgradu popełniała zbyt wiele błędów i ostatecznie Radwańska wygrała pierwszego seta 6-1. Statystyki premierowej odsłony były niemal bezlitosne dla Ivanovic. Zwyciężczyni Rolanda Garrosa 2008 wygrała bezpośrednio osiem piłek przy aż 21 niewymuszonych błędach.

Agnieszka mogła przełamać Serbkę już w trzecim gemie drugiego seta, bowiem miała aż trzy breakpointowe szanse. Turniejowa „trzynastka” zachowała jednak zimną krew i obroniła wszystkie ważne punkty, wyrównując stan tej partii na 2-2. Kolejne cztery gemy także zostały wygrane przez serwujące i na tablicy wyników ponownie mieliśmy remis (4-4). Preferująca ofensywny styl gry Serbka, posyłała na drugą stronę potężne zagrania i to ona jako pierwsza zdobyła przewagę przełamania, wychodząc na prowadzenie 6-5. W kolejnym gemie popełniła jednak serię niewymuszonych błędów i o losach drugiego seta zadecydował tie-break. Polka grała bardziej regularnie i mniej psuła, co dało jej zwycięstwo w całym spotkaniu 6-1  7-6.

W całym meczu Agnieszka Radwańska wygrała bezpośrednio 12 piłek przy 31 ze strony Any Ivanovic. Popełniła 11 niewymuszonych błędów, podczas gdy 25-latka z Belgradu myliła się aż 44 razy.