Dobre otwarcie Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 16:12

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – zameldowała się już w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Na dobry początek drogi po swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy, 23-letnia krakowianka wyeliminowała z dalszej gry Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą, która uległa jej przy rezultacie 3-6 3-6.

Obie panie rywalizowały ze sobą, do tej pory, trzykrotnie. W dwóch pojedynkach zwycięstwo należało do obecnej trzeciej „rakiety” globu. Polka pokonała reprezentantkę naszych południowych sąsiadów także w ich ostatnim starciu. Miało ono miejsce w 2009 roku w Tokio.

Premierową odsłonę dzisiejszego pojedynku Aga rozpoczęła od utraty własnego serwisu (0-1). Natychmiast udało jej się wywalczyć rebreaka i wyrównać na 1-1. W czwartym gemie przełamała Rybarikową po raz drugi i powiększyła przewagę (3-1). Tak zdobyte prowadzenie utrzymała do końca seta, dzięki czemu triumfowała 6-3.

Dobra passa towarzyszyła najlepszej polskiej zawodniczce również na początku drugiej partii meczu. Od razu wywalczyła breaka (1-0), ale sama nie utrzymała swojego podania (1-1). Chwilę później udało jej się ponownie przełamać rywalkę (2-1). W czwartym gemie Słowaczka została zmuszona do przerwania gry z powodu bólu lewego kolana, który nastąpił na skutek poślizgu. Zdołała jednak powrócić na kort i dokończyć walkę. Co więcej, przy rezultacie 2-3 odrobiła stratę i doprowadziła do remisu (3-3). Nie mogła zbyt długo cieszyć się z uzyskanej równowagi, ponieważ kilka minut później Radwańska zapisała na swoim koncie kolejnego breaka (4-3). Sukces ten Agnieszka powtórzyła jeszcze w dziewiątym gemie, co zapewniło jej ostateczne zwycięstwo przy wyniku 6-3 6-3.

W całym pojedynku Rybarikowa popełniła trzy podwójne błędy serwisowe. Miała niższą skutecznością wykorzystania pierwszego serwisu (49% - 65%) i wygrała mniej punktów po drugim podaniu (26% - 47%). Krakowianka wypracowała dwanaście break pointów, z czego połowę zamieniła na przełamania, natomiast Słowaczka skorzystała z każdej szansy na breaka, ale miała ich zdecydowanie mniej, bo zaledwie trzy. W sumie pierwsza „rakieta” Polski zgarnęła 66 punktów, a jej rywalka o 17 mniej.

Następną przeciwniczką Radwańskiej będzie zwyciężczyni bitwy pomiędzy byłą liderką światowego rankingu – Amerykanką Venus Williams – a Rosjanką Jeleną Wiesniną.