Delray Beach: Isner i Cilic powalczą o finał

« powrót | Data publikacji: 22-02-2014 11:47

John Isner i Marin Cilic wywalczyli awans do półfinału turnieju w Delray Beach. Amerykanin odprawił swojego rodaka – Rhyne Williamsa – w trzech odsłonach 4-6  6-3  5-2. Chorwat natomiast okazał się lepszy od Teymuraza Gabashvillego, którego ograł wynikiem 6-2  6-3.

Rozstawiony z „dwójką” Isner posłał na drugą stronę kortu 18 asów serwisowych i trzykrotnie przełamał podanie rywala. Spotkanie trwało godzinę i 42 minuty. Reprezentant USA z Cilicem zmierzy się po raz czwarty w zawodowym cyklu, ale jak dotąd, ani razu nie udało mu się go pokonać.

Reprezentant Chorwacji na przypieczętowanie zwycięstwa potrzebował godziny i 20 minut. W ostatnich dwóch turniejach zawodnik z Bałkanów przegrał tylko 1 mecz – wygrał zawody w Zagrzebiu oraz zaliczył finał w Rotterdamie (porażka z Tomasem Berdychem).

- Prezentuję ostatnio bardzo dobry tenis. Pierwszy raz w mojej karierze zdarza się ze w dwóch ostatnich turniejach zagrałem w finale, a w kolejnym awansowałem do półfinału. Mam nadzieję, że będą kontynuował tę passę – powiedział Cilic.

W drugim półfinale Kevin Anderson sprawdzi formę Steve’a Johnsona. Reprezentant RPA w ćwierćfinale poradził sobie z Marinko Matosevicem (6-7[3]  6-3  6-3), natomiast Amerykanin okazał się lepszy od Feliciano Lopeza (6-3  6-2).