Del Potro zagra z Roddickiem

« powrót | Data publikacji: 03-09-2012 00:49

Mistrz US Open z roku 2009 – Juan Martin del Potro – w walce o ćwierćfinał tegorocznego turnieju zmierzy się z innym byłym triumfatorem tej imprezy – Andy’m Roddickiem (2003). Obaj panowie w dobrym stylu wygrali swoje dzisiejsze mecze trzeciej rundy i zasłużenie awansowali do kolejnej fazy zawodów.

Roddick, który kilka dni temu oświadczył publicznie, że po odpadnięciu z US Open zamierza odłożyć rakietę w kąt i zakończyć swoją sportową karierę, w czterech setach poradził sobie z Fabiem Fogninim. Trwające dokładnie trzy godziny spotkanie reprezentant Stanów Zjednoczonych wygrał w stosunku 7-5  7-6(1)  4-6  6-4. Roddick nie zaserwował dziś wprawdzie tylu asów co jego przeciwnik (10-15), ale skutecznie wystrzegł się za to podwójnych błędów, których nie zdołał uniknąć Fognini (0-8). Na przestrzeni całego pojedynku Amerykanin wygrał o trzynaście punktów więcej niż jego oponent zza siatki (133-120).

Następnym tenisistą, który postara się odesłać Roddicka na emeryturę będzie Juan Martin del Potro, który w trzech setach odprawił dziś swojego rodaka – Leonardo Mayera (6-3  7-5  7-6[9]). W ostatniej partii meczu triumfator US Open z roku 2009 obronił dwie piłki setowe, a chwilę później zamknął, trwającą trzy godziny i dwadzieścia minut, rywalizację, w trakcie której posłał na drugą stronę kortu 34 piłki kończące.

Turniejowa „siódemka” zmierzy się teraz z Roddickiem, z którym wygrała trzy z czterech dotychczas rozegranych spotkań. O pojedynku ze swoim najbliższym rywalem tenisista z Tandil wypowiedział się w takich oto słowach:

- Wiem, że to będzie dla niego wyjątkowy dzień, ale zamierzam wyjść na kort i sumiennie wykonać swoją pracę.

- Postaram się skoncentrować wyłącznie na swoim tenisie i wierzę, że to pozwoli mi osiągnąć zamierzony cel. Wiem, że to spotkanie będzie niezwykle ciężkie, ale na tym poziomie nie ma już łatwych meczów. Mogę zapewnić, że jeśli Andy będzie chciał wyjść z tej rywalizacji zwycięsko, to także będzie się musiał porządnie przyłożyć.

- Kibice w Nowym Jorku go kochają, ale ja również czuję się przez nich bardzo szanowany. Jestem przekonany, że to będzie wielkie starcie, a zarówno zawodnicy, jak i fani staną na wysokości zadania.