Doha: Ferrer lepszy od Dołgopołowa

« powrót | Data publikacji: 31-12-2013 15:57

David Ferrer awansował do drugiej rundy zawodów w katarskiej Dausze, pokonując po trzysetowej potyczce (6-3  5-7 6-3) Aleksandra Dołgopołowa. Pojedynek zakończył się po 2 godzinach i 6 minutach.

Obaj panowie od początku bronili swoich podań. Worek z przełamaniami otworzył dopiero Hiszpan, odbierając podanie rywalowi w 8. gemie. Dzięki temu przypieczętował zwycięstwo w premierowej odsłonie.

Druga partia była o wiele bardziej zacięta. Tenisiści nie wykazywali się skutecznością przy swoich serwisach. Od 2. do 6. gema Hiszpan i Ukrainiec nawzajem tracili swoje gemy. Przy przewadze jednego przełamania dla reprezentanta naszych wschodnich sąsiadów, Ferrer uzyskał rebreaka na 5-5. Kiedy wydawało się, że losy tego seta roztrzygnąl się w tie-breaku, Dołgopołow przedłużył swoje szanse na końcowe zwycięstwo i po raz 4. w spotkaniu znalazł sposób na podanie światowej „trójki”.

Decydująca odsłona miała podobny przebieg jak pierwsza. Ferrer przyspieszył pod koniec seta, co skutkowało przełamaniami w dwóch kolejnych serwisach Ukraińca (w 7. i 9. gemie). 31-latek z Walencji zapewnił sobie awans do kolejnej rundy arabskiego czempionatu, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Następnym rywalem finalisty ostatniej edycji Rolanda Garrosa będzie Niemiec Daniel Brands, który wcześniej rozprawił się z Nikołajem Dawidienką, wygrywając w stosunku 6-4  6-4.