Cykl ITF: Majchrzak gromi, zwycięstwa Fręch i Rajskiego

« powrót | Data publikacji: 18-05-2017 20:12

Kamil Majchrzak stracił zaledwie dwa gemy w meczu drugiej rundy w zawodach rangi ITF w ukraińskiej miejscowości Czerkasy.

Kamil Majchrzak jest zdecydowanym faworytem turnieju rangi ITF w ukraińskich Czerkasach (pula nagród 15 tys. dolarów). Piotrkowianin w meczu drugiej rundy oddał zaledwie dwa gemy reprezentantowi gospodarzy, Nikicie Masztakowi (6-2 6-0). Polak w ciągu 54 minut tylko raz oddał własne podanie. Kolejnym rywalem turniejowej jedynki będzie oznaczony numerem ósmym Ukrainiec Marat Dewiatiarow.

Trudny mecz ma za sobą w szwedzkim Bastad Magdalena Fręch. Polka po nierównej grze okazała się lepsza od rozstawionej z numerem czwartym Włoszki Georgii Bresci (6-7 (2) 7-5 6-3). Nasza tenisistka wróciła ze stanu 6-7 (2) 0-4! W walce o awans do finału Fręch skrzyżuje rakietę z turniejową dwójką, Rumunką Iriną Marią Barą.

W ćwierćfinale imprezy w Pradze (korty ziemne, pula nagród 15 tys. dolarów) zameldował się Maciej Rajski. Polak ograł w czwartek w trzech setach Czecha Davida Poljaka 6-4 3-6 7-6 (2).

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com