Ćwierćfinałowa porażka Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 20-07-2012 22:34

Urszula Radwańska nie zdołała zameldować się w półfinale amerykańskiego czempionatu Mercury Insurance Open, rozgrywanego obecnie w Carlsbadzie. W ćwierćfinale nie podołała wyzwaniu rzuconemu jej przez, rozstawioną z numerem drugim, Słowaczkę Dominikę Cibulkovą, która triumfowała dziś przy rezultacie 6-4 6-4.

Obie panie rywalizowały ze sobą, do tej pory, dwukrotnie. Starcia te miały miejsce w 2009 roku i podczas wielkoszlemowego Wimbledonu wygrana należała do reprezentantki naszych południowych sąsiadów (6-2 6-4), a w Los Angeles zwyciężyła krakowianka (6-4 6-7[6] 6-4).

W drodze do ćwierćfinału Polka poradził sobie z inną tenisistką ze Słowacji – Danielą Hantuchovą (6-4 7-5) – oraz z Amerykanką Melanie Oudin (6-2 6-1).

Premierową odsłonę piątkowej batalii lepiej rozpoczęła Radwańska, która przełamała oponentkę za pomocą drugiego break pointa (1-0). Nie bez kłopotów utrzymała swój serwis (2-0), ale Słowaczka i tak odrobiła stratę już w czwartym gemie (2-2). Chwilę później Ula zgarnęła kolejnego breaka (3-2), lecz Cibulkova i tym razem doprowadziła do remisu (3-3). Przy wyniku 4-4 Dominika obroniła break pointa (5-4), a następnie sama odebrała podanie polskiej przeciwniczce i wygrała pierwszego seta po zaledwie 40 minutach gry (6-4).

Druga partia meczu przebiegała początkowo w sposób wyrównany. Aż do rezultatu 3-2, na korzyść Słowaczki, obie panie radziły sobie z serwisami. Wówczas turniejowa „dwójka” przełamała młodszą z sióstr Radwańskich i odskoczyła jej na 4-2. Ula szybko wywalczyła rebreaka (3-4), ale ekspresowo ponownie oddała gema przeciwniczce (3-5). Znów zbliżyła się do reprezentantki naszych południowych sąsiadów (4-5), lecz ostatnie nie zdołała doprowadzić do wyrównania (4-6).