Ćwierćfinałowa porażka Janowicza

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 14:54

Jerzy Janowicz nie zdołał awansować do półfinału gry pojedynczej brytyjskiego challengera AEGON Nottingham Challenge rozgrywanego obecnie w Nottingham. W ćwierćfinale zawodów lepiej od niego zaprezentował się, rozstawiony z numerem drugim, Słowak Karol Beckm który triumfował wczoraj przy rezultacie 6-3 6-7(8) 7-6(1).

Wcześniej 21-letni łodzianin wyeliminował z dalszej gry Litwina Laurynasa Grigelisa (3-6 6-3 6-3) i Rika de Voesta z RPA (6-3 6-2).

Kluczowym momentem premierowej odsłony czwartkowego pojedynku był gem numer sześć, w którym Beck przełamał Jerzyka i odskoczył mu na 4-2. Tak zdobytą przewagę utrzymał do końca seta, dzięki czemu triumfował 6-3.

Druga partia bitwy przebiegała początkowo w sposób wyrównany. Obaj panowie radzili sobie ze swoimi serwisami, a Janowicz w piątym gemie obronił break pointa (3-2). Chwilę później przełamał rywala, dzięki czemu powiększył prowadzenie na 4-2. Słowak szybko odpowiedział mu na ten atak i doprowadził do remisu (4-4), a w dziesiątym gemie nie pozwolił łodzianinowi na zakończenie tej części spotkania (5-5). Po kilku minutach to Beck prowadził przewagą jednego breaka (6-5), ale Polak zdołał wyrównać na 6-6, a o losach seta zadecydował tie break, w którym, po długiej walce, zwycięstwo należało do Jerzyka (10-8).

Ostateczną fazę meczu druga „rakieta” Polski rozpoczęła od utraty podania (0-2). W siódmym gemie udało mu się odrobić tę stratę (3-4), a przy następnym serwisie oponenta zmarnował cztery breakpointowe możliwości (4-5). W tie breaku zdecydowanie lepiej zaprezentował się Beck (7-1).

W przyszłym tygodniu Janowicz weźmie udział w eliminacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu.