Cincinnati: Trudna przeprawa Ferrera

« powrót | Data publikacji: 14-08-2013 01:32

Światowy numer cztery, David Ferrer z wielkimi problemami pokonał zdecydowanie niżej notowanego reprezentanta gospodarzy, Ryana Harrisona i tym samym awansował do III rundy prestiżowej rywalizacji w turnieju Masters na twardych kortach w Cincinnati.

Doświadczony reprezentant Hiszpanii potrzebował 2 godzin i 42 minut, by odprawić z kwitkiem młodszego przeciwnika. Mecz zakończył się rezultatem 7-6 (5), 3-6, 6-4, dzięki czemu Ferrer zmazał plamę na honorze po porażce w II rundzie imprezy tej samej rangi w Montrealu.

David zabrał się na poważnie do roboty dopiero w trzecim, decydującym secie, kiedy to w jego oczy zajrzało widmo porażki. Hiszpan stracił własne podanie w pierwszym gemie, jednak wygrał cztery kolejne partie, po czym nie wykorzystał kilku piłek meczowych w ósmym i dziewiątym gemie, który zakończył się przełamaniem powrotnym dla Amerykanina. Ferrer zdołał zachować jednak zimną krew i zakończył mecz trzecim breakiem na swoją korzyść. Co ciekawe Harrison obronił w całym spotkaniu aż 16 z 19 break pointów.

Ciekawie zapowiadała się również rywalizacja pomiędzy wschodzącą gwiazdą bułgarskiego tenisa, Grigorem Dimitrovem, a Brianem Bakerem. Ostatecznie zdecydowanie lepszy okazał się Europejczyk, który triumfował w stosunku 6-3, 6-2.