Cincinnati: Serena pierwszą finalistką

« powrót | Data publikacji: 18-08-2013 03:29

Najlepsza obecnie tenisistka świata – Serena Williams – awansowała do finału turnieju Western & Southern Open, rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati. Amerykanka po bardzo wyrównanym spotkaniu wygrała z Chinką Li Na 7-5 7-5. Ostatnią rywalkę dla 31-letniej tenisistki wyłoni konfrontacja Białorusinki Victorii Azarenki z Serbką Jeleną Jankovic.

Serena udanie rozpoczęła tę część sezonu, która rozgrywana jest na twardej nawierzchni i już po raz drugi awansowała do finału prestiżowej imprezy. Warto przypomnieć, że Amerykanka w ubiegłym tygodniu triumfowała na kortach w Toronto, pokonując w decydującym starciu Rumunkę Soranę Cirsteę. Liderka kobiecego rankingu ma szansę zdobyć 9. tytuł w tym sezonie, bowiem wcześniej odniosła sukces podczas turniejów w: Brisbane, Miami, Charleston, Madrycie, Rzymie, French Open, Bastad oraz wspominanym już Rogers Cup.

Serena bardzo dobrze rozpoczęła dzisiejszą konfrontację i już w czwartym gemie przełamała 31-letnią Azjatkę, wykorzystując pierwszą break pointową szansę (3-1). Amerykanka nie miała najmniejszych kłopotów także przy własnym podaniu i objęła wyraźne prowadzenie w tym spotkaniu (4-1). Od tego momentu turniejowa „jedynka” nieco przygasła i oddała swojej niżej notowanej rywalce cztery kolejne gemy (4-5). Chinka już kilka minut później wypracowała sobie pierwszą piłkę setową, jednak popełniła po drodze serię podwójnych błędów i na tablicy wyników pojawił się remis 5-5. Końcówka tej odsłony zdecydowanie należała do Sereny, która rozstrzygnęła na swoją korzyść dwa kolejne gemy, a w konsekwencji premierowego seta 7-5.

Druga odsłona niemal bliźniaczo przypominała poprzednią, bowiem Amerykanka objęła prowadzenie 4-2 z jednym przełamaniem. Chinka jeszcze raz uciekła spod przysłowiowej „kosy” i wygrała trzy gemy z rzędu, ponownie stając przed szansą na skończenie seta (4-5). Li jednak i tym razem nie wytrzymała presji i tak jak wcześniej oddała swojej utytułowanej rywalce trzy gemy po kolei, tracąc tym samym szansę na awans do finału (5-7 5-7).

W tym spotkaniu Serena trafiała pierwszym podaniem na poziomie 67% i posłała na drugą stronę jednego asa. Wykorzystała siedem z dziewięciu szans na przełamanie, podczas gdy sama pięć razy straciła serwis. W ostatecznym rozrachunku wygrała więcej piłek od Chinki (73:60).