Cincinnati: Sensacyjna porażka Szarapowej

« powrót | Data publikacji: 14-08-2013 10:08

Rosjanka Maria Szarapowa nie najlepiej rozpoczęła zmagania w turnieju Western & Southern Open, rozgrywanym na kortach twardych w Cincinnati i już w meczu otwarcia uległa młodej Amerykance Sloane Stephens 6-2 6-7(5) 3-6. Tym samym forma światowej "trójki" będzie wielką niewiadomą przed zbliżającym się US Open.

Szarapowa przez ponad miesiąc nie pojawiała się na korcie, lecząc kontuzję lewego biodra, której nabawiła się podczas Wimbledonu. Rosjanka opuściła niemal wszystkie turnieje z cyklu US Open Series i zagrała tylko na kortach w Cincinnati. Tym samym ciężko przewidzieć jak światowa "trójka" poradzi sobie podczas zbliżającego się ostatniego Wielkiego Szlema w tym roku.

Maria bardzo dobrze rozpoczęła premierową odsłonę i uzyskała trzypunktowe prowadzenie, odbierając podanie 20-letniej Amerykance (3-0). Rosjanka jeszcze w ósmym gemie przełamała Stephens i z przewagą aż podwójnego breaka triumfowała w pierwszym secie 6-2.

Drugą odsłonę również lepiej rozpoczęła finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa, która bardzo szybko uzyskała przewagę przełamania (2-0). Rosjanka jednak już kilka minut później oddała cenne prowadzenie i na tablicy wyników wyświetlił się remis 2-2. Już do końca tego seta obie pilnowały swoich podań i o losach tej części meczu zadecydował tie-break. W dodatkowej rozgrywce lepsza okazała się Stephens, która wygrała 7-5 (7-6(5).

W decydującym starciu 20-latka z Florydy aż dwukrotnie odebrała serwis swojej utytułowanej rywalce, podczas gdy sama tylko raz oddała podania i objęła prowadzenie 3-1. Amerykanka już do końca tej odsłony nie oddała cennego prowadzenie i wygrała 2-6 7-6(5) 6-3.

- Myślę, że całkiem dobrze rozpoczęłam to spotkanie - powiedziała Szarapowa. Jednak jeśli wypracujesz sobie pewną przewagę i pozycję w tym meczu, nie możesz tego wypuścić. To właśnie zrobiłam dzisiaj. Nie kontynuowałam tego, co udało mi się uzyskać w pierwszym secie i w połowie drugiego i to mnie martwi.

- Przestałam być cierpliwa. Zaczęłam popełniać znacznie więcej błędów, zwłaszcza już po pierwszych uderzeniach. Pomyłki, które z pewnością nie powinny mi się przydarzyć. Oczywiście, nie grałam przez długi czas ale nie może to być moim usprawiedliwieniem, ponieważ miałam być gotowa od pierwszego meczu. Jestem oczywiście rozczarowana, ale taki jest tenis - zakończyła Rosjanka