Cincinnati: Fish, Querrey i Raonic grają dalej

« powrót | Data publikacji: 15-08-2012 03:53

Sporo emocji towarzyszyło wtorkowym zmaganiom tenisistów na kortach amerykańskiego Cincinnati. Awans do kolejnej fazy turnieju wywalczyli dwaj faworyci gospodarzy oraz młody Milos Raonic.

Szybkim zwycięstwem popisał się Mardy Fish, który w wygranym 6-2, 6-3 spotkaniu z Feliciano Lopezem zaserwował 11 asów. - Grałem dziś naprawdę dobrze. Feliciano to trudny przeciwnik. Przy tego rodzaju nawierzchni jest wielkim zagrożeniem dla faworyzowanych rywali - powiedział Fish.

Prawo gry w II rundzie zagwarantował sobie również Sam Querrey. Reprezentant Stanów Zjednoczonych pokonał 4-6, 6-2, 6-4 Jurgena Melzera i w kolejnej fazie zmierzy się z broniącym tytułu Andym Murrayem.

Po wyrównanym pierwszym secie, lepszy od Richarda Gasqueta okazał się Milos Raonic. Utalentowany Kanadyjczyk w drodze do zwycięstwa 7-6 (4), 6-3 zanotował aż 12 asów serwisowych.

Niezwykłe emocje towarzyszyły starciu Tommyego Haasa z Davidem Nalbandianem. Niemiec przegrał pierwszego seta i bronił piłki meczowej w drugiej partii. Ta jednak rozstrzygnięta została na jego korzyść i ostatecznie doświadczony reprezentant naszych zachodnich sąsiadów wygrał 6-7 (0), 7-6 (4), 6-3.

W następnej rundzie zagrają również Kei Nishikori, Marcos Baghdatis oraz Bernard Tomic.