Cincinnati: Agnieszka w ćwierćfinale!

« powrót | Data publikacji: 15-08-2013 22:49

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju Western & Southern Open, rozgrywanego obecnie na kortach twardych w Cincinnati. Starsza z krakowskich sióstr poradziła sobie z Rosjanką Eleną Vesniną, wygrywając 6-0 6-2. W najlepszej ósemce amerykańskiego czempionatu na krakowiankę czeka Chinka Li Na.

Agnieszka Radwańska zagrała we wszystkich wcześniejszych imprezach podprowadzających pod wielkoszlemowy US Open i w każdym z tych turniejów pokazała się z jak najlepszej strony. Na kortach w Stanford osiągnęła finał, natomiast w Carlsbadzie znalazła się w najlepszej ósemce. W ubiegłym tygodniu awansowała także do półfinału kanadyjskiego Rogers Cup, ulegając dopiero najlepszej obecnie tenisistce świata, Serenie Williams.

W początkowej fazie imprezy w Cincinnati, krakowianka dostała od organizatorów tzw. „wolny los, dzięki któremu bezpośrednio awansowała o szczebelek wyżej, natomiast w drugiej rundzie nie miała najmniejszych problemów z doświadczoną Amerykanką Varvarą Lepchenko, której oddała tylko cztery gemy (6-4 6-0).

Nasza reprezentantka już przy pierwszej okazji odebrała podanie 27-letniej Rosjance i po wygraniu także swojego serwisu objęła wyraźne prowadzenie w tej odsłonie (3-0). Od początku tego spotkania można było dostrzec, że Vesnina nie radziła sobie z regularnością i dokładnością zagrań naszej tenisistki i w konsekwencji szybko traciła kolejne punkty. Agnieszka także w czwartym i szóstym gemie przełamała swoją znacznie niżej klasyfikowaną rywalkę i po niespełna 20 minutach wygrała premierową odsłonę aż 6-0. Statystyki tej pierwszej partii były niemal bezlitosne dla rosyjskiej tenisistki, która rozstrzygnęła na swoją korzyść zaledwie 8 z 34 rozegranych punktów i nie wypracowała sobie ani jednej break pointowej szansy.

Turniejowa „czwórka” nienajlepiej rozpoczęła drugiego seta i już w pierwszym gemie straciła swoje podanie, wygrywając po drodze dwa punkty (0-1). Agnieszka jednak już kilka minut później odrobiła ten dystans, przełamując Rosjankę „na sucho” (1-1). Od tego momentu 27-letnia Vesnina ponownie nieco przygasła i pozwoliła naszej reprezentantce na kolejnego breaka (1-4). Polka nie zwalniała tempa i oddała swojej niżej notowanej rywalce jeszcze tylko jednego gema, triumfując w dzisiejszym spotkaniu 6-0 6-2 po 50 minutach spędzonych na korcie.

W tym meczu Agnieszka trafiała pierwszym podaniem na poziomie 58% i posłała na drugą stronę trzy asy. Wykorzystała sześć z jedenastu szans na przełamanie, podczas gry sama tylko raz straciła serwis. W ostatecznym rozrachunku wygrała więcej piłek od swojej rywalki (52:23).

Kolejną rywalką starszej z krakowskich sióstr będzie Chinka Li Na, która okazała się dzisiaj lepsza od Niemki Angeligue Kerber (6-4 6-4). Obie tenisistki spotkały się wcześniej aż jedenaście razy i sześć z tych konfrontacji zakończyło się po myśli tenisistki z Azji. Warto także przypomnieć, że ostatnio rywalizowały ze sobą podczas tegorocznego Wimbledonu, gdzie po trzech setach triumfowała krakowianka.