Charleston: 49. tytuł dla Sereny

« powrót | Data publikacji: 07-04-2013 22:30

Serena Williams dzięki wygranej w Charleston wywalczyła swój 49. tytuł w zawodowej karierze. Amerykanka postawiła tym samym kolejny krok na drodze do magicznej liczby 50 wygranych turniejów, którą jak do tej pory osiągnęło zaledwie 9 tenisistek w historii cyklu WTA.

Liderka światowych notowań w decydującym spotkaniu okazała sie lepsza od byłej numer jeden, Jeleny Jankovic. Niespodziewanie jednak to Serbka wygrała pierwszego seta w niedzielnym spotkaniu, jednak prowadzenie 6-3 na niewiele się zdało. Od początku drugiej partii do pracy wzięła się Serena, która całkowicie zdemolowała swoją rywalkę, nie oddając jej ani jednego gema w secie. Jankovic przełamała niemoc dopiero w decydującej odsłonie spotkania, jednak dwa wygrane gemy nie mogły powstrzymać wyraźnie rozpędzonej Amerykanki, która zakończyła całe spotkanie wynikiem 3-6, 6-0, 6-2.

Williams, która w ostatnich 75 meczach wygrała 71 konfrontacji, zdobyła swój trzeci tytuł na ziemnych kortach w Charleston. Faworytka gospodarzy triumfowała tu wcześniej w 2008 i 2012 roku.

Mimo porażki, Jankovic ma wiele powodów do zadowolenia. Serbka jeszcze w lutym miała ujemny bilans spotkań w minionych dwunastu miesiącach, jednak od tego czasu udało jej się triumfować w 14 meczach, ponosząc przy tym zaledwie 3 porażki.

- To był dla mnie niewiarygodny tydzień w Charleston. Wracam tu co roku i cieszę się każdą minutą spędzoną na korcie. Wielkie gratulacje dla Sereny. Ona jest mistrzynią i potwierdziła to również w tym spotkaniu. Może innym razem będzie prezentowała nieco słabsza formę - powiedziała Jelena Jankovic.