Challenger Taszkient: Błyskawiczny awans Majchrzaka

« powrót | Data publikacji: 12-10-2017 09:44

Kamil Majchrzak awansował dziś do półfinału Challengera w Taszkiencie, tracąc w swoim spotkaniu zaledwie trzy gemy.

Polakowi w stolicy Uzbekistanu wiedzie się bardzo dobrze. Stracił co prawda jednego seta, ale to nie przeszkodziło mu, zameldować się w półfinale się imprezy. Po pokonaniu Marca Polmansa oraz Yuki Bhambriego przyszedł czas na mecz z Mohamedem Sawatem.

21-latek już na samym początku meczu przełamał Egipcjanina, a po chwili odskoczł na 3-0, broniąc jednak dwóch break pointów. Przy wyniku 4-2 Sawat miał w górze trzy piłki na odroibienia straty przełamania, jednak to Polak cieszył się z prowadzenia 5-2, a kilka minut później ze zwycięstwa w premierowej partii 6-3.

Majchrzak poszedł za ciosem w drugim secie nie stracił nawet gema. Co ciekawe, wszystkie swoje gemy serwisowe, a było ich trzy, wygrał bez straty punkyu. Ostatecznie po kolejnych 23 minutach gry zameldował się w półfinale.

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie teraz albo Marek Jaloviec albo Gleb Shakarov.