Challenger Szczecin: Deszcz nie przeszkodził Janowiczowi

« powrót | Data publikacji: 12-09-2017 21:17

Jerzy Janowicz w przekonującym stylu awansował do drugiej rundy turnieju Pekao Szczecin Open. Łodzianin na inaugurację zmagań oddał zaledwie pięć gemów Guillermo Duranowi.

Jerzy Janowicz w poniedziałkowym notowaniu rankingu ATP spadł na 149. miejsce. Polak nie zdecydował się w zeszłym tygodniu na obronę tytułu w Genui. Łodzianin we wtorek przystąpił do rywalizacji w zawodach rangi ATP Challenger Tour w Szczecinie.

W pierwszej rundzie nasz najlepszy singlista zmierzył się z kwalifikantem Guillermo Duranem. Od początku spotkania na szczecińskim korcie niepodzielnie rządził Janowicz. Polak nie miał problemów z wygrywaniem piłek po własnym serwisie (w partii otwarcia stracił zaledwie trzy punkty przy swoim podaniu). Ponadto w gemie otwarcia udało mu się przełamać serwis tenisisty z Ameryki Południowej i ostatecznie premierowa odsłona meczu padła łupem rozstawionego z numerem szóstym Janowicza (6-4).

Drugi set spotkania udało się rozegrać po prawie... dwugodzinnej przerwie. Z powodu opadów deszczu gry na wszystkich kortach zostały wstrzymane. Po przymusowej przerwie Janowicz bardzo szybko rozprawił się z niżej notowanym rywalem. Polak ponownie nie musiał bronić break pointa, a sam trzykrotnie zapisał na swoim koncie przełamanie. Pojedynek zakończył się po 68 minutach rywalizacji triumfem Jerzyka 6-4 6-1.

W drugiej fazie zawodów przeciwnikiem naszego reprezentanta będzie Francuz Kenny de Schepper.

We wtorek o awans do 1/8 finału powalczy jeszcze Marcin Gawron. Oponentem Polaka będzie największa gwiazda tegorocznej edycji turnieju, Richard Gasquet.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com