Challenger Poznań: Znakomity Hurkacz wywalczył tytuł

« powrót | Data publikacji: 10-06-2018 16:23

Hubert Hurkacz wygrał turniej rangi ATP Challenger Tour rozgrywany na kortach poznańskiej Olimpii. W finale wrocławianin w dwóch setach pokonał rozstawionego z numerem pierwszym Taro Daniela.

O godzinie 14.30 na kortach Olimpii rozpoczęło się finałowe starcie w tegorocznej edycji Poznań Open pomiędzy Hubertem Hurkaczem a rozstawionym z numerem pierwszym Taro Danielem. Japończyk w zeszłym miesiącu wygrał zmagania w zawodach rangi ATP World Tour 250 w Stambule, a w Indian Wells dotarł do trzeciej rundy, eliminując po drodze Novaka Djokovicia. Obecnie Samuraj zajmuje 82. miejsce w rankingu ATP.

Od początku spotkania z bardzo dobrej strony na placu gry prezentował się Hubert Hurkacz. Polak pierwszego gema zapisał na swoim koncie po grze na przewagi. W czwartej części partii otwarcia Polak efektownym lobem doprowadził do równowagi. Następnie Japończyk popełnił podwójny błąd serwisowy, a przełamanie wrocławianin uzyskał rewelacyjnym forhendem po linii (3-1). W szóstym gemie będący na fali Polak znakomitym returnem po raz drugi uzyskał breaka, a po chwili bez żadnych problemów zakończył seta otwarcia (6-1).

Drugi set rozpoczął się pomyślnie dla Polaka. Już w pierwszym gemie przełamał popełniającego coraz więcej błędów Daniela. Hurkacz uzyskał decydujący punkt, po tym jak Japończyk wyrzucił na aut bekhend po linii. W trzecim gemie rozędzony Polak po raz kolejny stanął przed szansą na przełamanie i wykorzystał ją po nieudanym zagraniu turniejowej jedynki (3-0). Wrocławianin asem serwisowym wyszedł na prowadzenie 4-0. W szóstym gemie Polak prowadził już 40-15, ale pozwolił sobie na chwilę dekoncentracji i Japończyk miał okazję na przełamanie. Na szczęście pomocny okazał się po raz kolejny serwis i na tablicy wyników pojawił się rezultat 5-1 na korzyść naszego reprezentanta. Wyśmienita gra w ofensywie przyniosła Hurkaczowi dwie piłki meczowe w siódmym gemie. Japończyk obronił się jednak przed stratą podania. Doszło do gry na przewagi, w której lepszy okazał się Polak, zapisując na swoim koncie decydujący punkt doskonałym minięciem. Mecz zakończył się po 59 minutach gry (6-1 6-1).

Dla Huberta Hurkacza to pierwszy tytuł wywalczony w zawodach rangi ATP Challenger Tour. Przed sześcioma laty na kortach Olimpii po tytuł sięgnął Jerzy Janowicz.

źródło: inf. własna, fot. własna