Challenger Poznań: Hurkacz zagra o tytuł!

« powrót | Data publikacji: 09-06-2018 22:46

Hubert Hurkacz pokonał w półfinale Poznań Open Alessandro Giannessiego i w meczu o tytuł zmierzy się z Taro Danielem.

Hubert Hurkacz po piątkowym zwycięstwie nad obrońcą tytułu Aleksiejem Watutinem przystąpił w sobotę do walki o awans do finału poznańskiego challengera. Rywalem wrocławianina na tym etapie gry był klasyfikowany na 199. miejscu w rankingu ATP Włoch Alessandro Giannessi.

Pierwsze dwa gemy padły łupem podających. W trzeciej części partii otwarcia do ataku ruszył polski singlista. Polak swomi zagraniami rozrzucał rywala po korcie i pewnie zdobywał punkty. Jeden z nich wywalczył po znakomitym skrócie. Nasz obecnie najlepszy singlista przełamał serwis Giannessiego i wyszedł na prowadzenie 2-1. Kolejne gemy nie przyniosły większych emocji, choć kibice zgromadzeni na trybunach mogli podziwiać pojedyncze efektowne wymiany. Polak zdobytej nadwyżki już nie oddał i premierowego seta wygrał 6-4. W dziesiątym gemie zrobiło się nerwowo, bowiem nasz rodak przy stanie 40-15 zmarnował dwie piłki meczowe. Na szczęście trzeciej okazji już nie wypuścił z rąk i smeczem zakończył pierwszą odsłonę półfinałowego pojedynku.

Drugi set rozpoczął się fatalnie dla polskiego tenisisty. Hurkacz niespodziewanie po serii prostych błędów oddał podanie, nie zdobywając w swoim gemie ani jednego punktu (2-0). Po chwili Giannessi zdobył kolejnego gema i na tablicy wyników pojawił się rezultat 3-0 na korzyść Włocha. Reprezentant Italii mógł zakończyć seta już w ósmym gemie, ale nie zdołał wykorzystać dwóch break pointów. Hurkacz dobrym serwisem oddalił zagrożenie. W dziewiątym gemie nasz rodak uzyskał trzy breaki powrotne, lecz nie udało mu się postawić kropki nad i. Giannessi przy trzeciej piłce setowej doprowadził do wyrównania stan rywalizacji (3-6).

W trzecim gemie decydującej partii tenisista z Półwyspu Apenińskiego wypracował sobie aż trzy szanse na przełamanie. Na szczęście Hubert dobrym serwisem i ofensywną postawą oddalił zagrożenie. W szóstym gemie napięcia nie wytrzymał Giannessi. Wrocławianin po prostych błędach Włocha zapisał na swoim koncie dwa breaki. Polak wykorzystał swoją szansę. Tenisista z Italii nie mógł pogodzić się z decyzją sędziny, która uznała, że piłka po jego zagraniu wylądowała na aucie (4-2). W kolejnym gemie Giannessi mógł odrobić stratę. Nie udało mu się jednak zamienić na punkt wywalczonego breaka (5-2). Polak poszedł za ciosem i nie wypuścił już zwycięstwa z rąk. W dziewiątym gemie udanym serwisem Hurkacz przypieczętował awans do finału Poznań Open.

W niedzielę o 14.30 rywalem Polaka będzie Taro Daniel. Rozstawiony z jedynką Japończyk poradził sobie z Quentinem Halysem (7-6 (6) 6-3).

źródło: inf. własna, fot. własna