Challenger Ostrawa: Finałowy pogrom i tytuł Kamila Majchrzaka!

« powrót | Data publikacji: 05-05-2019 13:54

Kamil Majchrzak w imponującym stylu sięgnął po drugie w karierze trofeum w imprezie rangi Challenger. Zmagania w Ostrawie wygrał bez straty seta, w finale gromiąc 17-letniego Włocha Jannika Sinnera w stosunku 6-1, 6-0.

Kamil Majchrzak bezsprzecznie zaprezentował w tym tygodniu wybitną dyspozycję i został nowym mistrzem zawodów rangi Challenger rozgrywanych na kortach ziemnych w Ostrawie. Polak kolejnych rywalki eliminował z łatwością, poza wyrównanym półfinałem, lecz w finale nie miał żadnej litości dla 17-letniego Jannika Sinnera. Piotrkowianin udzielił Włochowi srogiej lekcji, tracąc w trwającym 62 minuty spotkaniu gema! Dla Polaka to drugi w karierze challengerowy tytuł (po Saint-Brieuc).

Zarówno Kamil jak i Jannik po premierowe trofeum w ATP Challenger Tour sięgali w tym roku. Polak przed miesiącem we francuskim Saint Brieuc, Włoch w lutym w rodzinnym Bergamo. Finał czeskiego challengera był jednak popisem jednego aktora, meczem do jednej bramki. Starszy piotrkowianin sytuację kontrolował od początku do końca, obnażając wszystkie słabości 17-latka. Premierowego seta Majchrzak wygrał w 27 minut. Najpierw uzyskał breaka na 2-0, potem oddalił zagrożenie utraty podania, a następnie podwyższał prowadzenie na 3-0 i 4-0. Wówczas chwila dekoncetracji kosztowała go przegranie własnej rozgywki serwisowej na sucho, ale zadziałało to na niego motywująco. Do końca meczu nie pozwolił sobie urwać już choćby gema. Za pierwszym podejściem partię pierwszą zwyciężył 6-1. W 2. secie po grach na przewagi wyszarpał potrójnego breaka i po wykorzystaniu drugiego meczbola mógł się cieszyć z wygranej 6-0.

Dzięki triumfowai w Ostawie Polak awansuje w poniedziałek na najwyższe w karierze, 115. miejsce w rankingu ATP. Teraz czeską mączkę zamieni na włoską. W przyszłym tygodniu czeka go rywalizacja w challengerze w Rzymie, gdzie został rozstawiony z "piątką" i zmagania rozpocznie od 2. rundy.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com