Challenger Canberra: Udany rewanż i trzeci tytuł Hurkacza!

« powrót | Data publikacji: 12-01-2019 09:01

Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Ilję Iwaszkę i sięgnął po tytuł w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Canberze.

Hubert Hurkacz zmierzył się z Ilją Iwaszką na otwarcie sezonu w Pune. Wówczas Białorusin okazał się lepszy od Polaka po trzysetowej batalii. W Canberze, Polak zrewanżował się Iwaszce i wywalczył trzeci tytuł rangi ATP Challenger Tour.

Początek finałowej batalii w Canberze był obiecujący dla Huberta Hurkacza. Iwaszka podwójnym błędem serwisowym oddał podanie i Polak mógł w pełni kontrolować wydarzenia na korcie. Nasz reprezentant pewnie spisywał się przy swoim serwisie i do końca seta zdołał utrzymać nadwyżkę breaka (6-4).

Po porażce w partii otwarcia Iwaszka skorzystał z przerwy toaletowej. Wydawało się, że Hurkacz pójdzie za ciosem, bowiem już na początku seta był o krok od przełamania, ale Białorusin zdołał wrócić ze stanu 0-40. W szóstym gemie po błędach wrocławianina tenisista zza naszej wschodniej granicy wywalczył przełamanie (4-2). Polak, co prawda odrobił w dziewiątym gemie stratę serwisu, ale w kolejnym ponownie popełnił kilka błędów i Iwaszka doprowadził do remisu w finałowym starciu (4-6).

W rozstrzygającej partii nasz reprezentant okazał się lepszy w decydujących fragmentach i dzięki dwóm przełamaniom wygrał tę odsłonę spotkania 6-2. Mecz zakończył się po 126 minutach rywalizacji triumfem Hurkacza 6-4 4-6 6-2.

Dla Hurkacza to trzeci tytuł w zawodach rangi Challenger. W zeszłym sezonie był najlepszy na mączce w Poznaniu i na kortach twardych w Breście. Za triumf w Canberze wrocławianin zdobył 80 punktów do rankingu ATP i w poniedziałek awansuje na 76. miejsce w światowym zestawieniu.

We wtorek Hurkacz rozpocznie zmagania w wielkoszlemowym Australian Open. Jego pierwszym rywalem będzie 39-letni Ivo Karlović.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com