Carlsbad: Azarenka wraca w wielkim stylu

« powrót | Data publikacji: 01-08-2013 10:46

Victoria Azarenka zagrała pierwsze spotkanie od czasów feralnego upadku podczas tegorocznego Wimbledonu. Białorusinka w nieco ponad 80 minut awansowała do ćwierćfinału turnieju California Southern Open, rozgrywanego na kortach twardych w Carlsbadzie (pula nagród 795,707$). Światowa „trójka” okazała się lepsza od Włoszki Francescy Schiavone, wygrywając 6-2 6-3.

Białorusinka przez miesiąc nie pojawiała się na korcie, lecząc kontuzję kostki, której nabawiła się podczas tegorocznego Wimbledonu. Światowa „trójka” już w drugiej rundzie wycofała się z londyńskiego czempionatu i skupiła na rehabilitacji oraz jak najszybszym powrocie do gry.

W początkowej fazie imprezy w Carlsbadzie, 24-letnia tenisistka z Mińska dostała od organizatorów tzw. „wolny los”, dzięki któremu bezpośrednio awansowała o szczebelek wyżej. Ze swoją pierwszą rywalką, Francescą Schiavone, spotkała się wcześniej cztery razy i wygrała trzy z tych konfrontacji. Jedyną porażkę odniosła w 2009 r. podczas wielkoszlemowego US Open.

Azarenka w piątym i siódmym gemie odebrała podanie Włoszce, podczas gdy sama ani razu nie straciła serwisu. Białorusinka z podwójnym przełamaniem zakończyła premierową odsłonę, wygrywając 6-2.

Turniejowa „jedynka” bardzo dobrze otworzyła drugiego seta, odbierając serwis Schiavone (1-0). W dziewiątym gemie jeszcze raz przełamała rywalkę, wygrywając i tego seta z przewagą podwójnego przełamania (6-3).

Cały mecz trwał nieco ponad 80 minut. Tegoroczna triumfatorka z Melbourne trafiała pierwszym podaniem na poziomie 76% i zanotowała jednego asa. Wykorzystała cztery z dziesięciu szans na przełamanie, podczas gdy sama ani razu nie straciła serwisu. W ostatecznym rozrachunku wygrała więcej piłek od swojej rywalki (66-45).

- Bycie na korcie i współzawodnictwo sprawia mi wiele radości – powiedziała Victoria. Brakowało mi gry i jestem po prostu szczęśliwa, że mogę zrobić coś, nad czym pracowałam podczas treningu. Jestem zadowolona z czasu, który musiałam przejść podczas mojej rehabilitacji, ponieważ nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Byłam podekscytowana widząc jak sobie radzę z tym podczas meczu. To świetne uczucie, osiągnąć ten poziom a ja po prostu staram się robić to lepiej i lepiej teraz – zakończyła trzecia tenisistka świata.