Bukmacherzy w Polsce - kto na topie?

« powrót | Data publikacji: 11-09-2020 07:35

W naszym kraju działa dość duża liczba bukmacherów, co często nieco komplikuje proces porównania ich usług. W dokonaniu analizy i podjęciu końcowej decyzji z pewnością pomocne mogą okazać się lektury różnych zestawień, które pokazują co mają do zaoferowania poszczególni legalni polscy bukmacherzy.

 

 

Ranking takich podmiotów także często może być istotny w zaplanowaniu strategii działania na tym polu. Przy tej okazji warto również dodać, że w sieci znajdziemy też profesjonalne strony zajmujące się tą tematyką takie jak na przykład https://obstawiamy.info/, gdzie oprócz recenzji, porad i typów redakcji każdy może znaleźć także wspomniane wcześniej rankingi bukmacherów oraz sporo innych przydatnych informacji.

 

Przejdźmy teraz do opisania tego czym charakteryzują się wybrani przez nas bukmacherzy w Polsce. W artykule przedstawiamy także garść porad na temat zasad odpowiedzialnej gry. Zapraszamy!

 

Bukmacher Fortuna – jeden z liderów

 

Jednym z najbardziej znanych podmiotów tego typu są działające od 2008 roku w naszym kraju zakłady bukmacherskie Fortuna, wchodzące w skład wiodącej grupy zajmującej się prowadzeniem zakładów wzajemnych o nazwie Fortuna Entertainment Group. Jak możemy przeczytać z resztą na ich stronie wspomniana grupa jest swoistym liderem na rynku zakładów wzajemnych na terenie Europy Środkowej oraz Europy Wschodniej. Od samego początku swojej działalności Fortuna postawiła sobie za cel jak najwyższej jakości usług z tego zakresu i faktycznie jak dotąd bardzo dobrze im się to udaje. Można także z pewnością śmiało powiedzieć, że zarówno wysoką popularność, jak i wysokie lokaty w tworzonych przez ekspertów rankingach bukmacher zyskał dzięki mocnemu wejściu w działania sponsorskie, mające na celu wsparcie zarówno pojedynczych drużyn jak i całych rozgrywek. Już 6 lat temu Fortuna została głównym sponsorem najbardziej rozpoznawalnego klubu piłkarskiego w Polsce, czyli Legii Warszawa. Kontynuując rozpoczęte na samym początku odważne działania na tym polu bukmacher Fortuna dodatkowo został także oficjalnym sponsorem między innymi polskiej 1. ligi piłki nożnej czy też Polskiego Związku Narciarskiego.

 

A co przygotowała Fortuna dla nowych i obecnych graczy? Tutaj na zdecydowany plus należy zaliczyć ciekawą ofertę na start dla nowo zarejestrowanych graczy. Pewną miłą ciekawostką może być to, że wszystkim swoim aktywnym graczom bukmacher oddaje też do dyspozycji możliwość obstawiania dużej ilości rozgrywek, oglądania transmisji live ze spotkań czy też dostęp do strefy typerów.

 

Wszystkie te cechy sprawiają więc, że Fortuna śmiało może aspirować do miana najlepszych zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Warto jednak od razu w tym miejscu wspomnieć, że o pozycję rynkowego lidera walczą także inne silne podmioty o których piszemy w dalszej części naszego artykułu.

 

STS gigant wśród bukmacherów

 

Bardzo ciekawym bukmacherem na którego trzeba zwrócić szczególną uwagę wspominając poszczególnych bukmacherów w Polsce jest z pewnością również STS. Sama nazwa pochodzi oczywiście z języka angielskiego a jej rozwinięcie brzmi Star-Typ-Sport. Według statystyk, które przytacza z resztą sama firma jej udział w rynku zakładów bukmacherskich wynosi, aż 48%. Te dane świadczyć mogą zatem dobitnie o tym, że STS jest godnym zaufania oraz renomowanym bukmacherem. Dużym atutem tego podmiotu jest liczna sieć punktów terenowych. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż pomimo tego, że co prawda w dzisiejszych realiach coraz większa liczba kuponów zawieranych jest online, to jednak wciąż istnieje spore grono graczy, którzy mimo wszystko wolą udać się do tradycyjnego punktu i tam puścić swój kupon. Tak duży udział w rynku w połączeniu z szeroką ofertą dyscyplin sportowych i dostępnych rozgrywek sprawia, że u tego bukmachera sporo ciekawego znajdą zarówno nowi gracze jak i osoby grające tam już jakiś czas. W kontekście zalet wymienić należy również chociażby ogromną liczbę i możliwości kombinacji poszczególnych zakładów. Wysoko oceniana przez recenzentów jest także dedykowana aplikacja mobilna, która pozwala w szybki i wygodny sposób zawierać zakłady. A gdzie znajdziemy STS, gdy chodzi o sponsoring? Otóż ten bukmacher mocno działa w sektorze zwłaszcza piłki nożnej. Umowy sponsorskie podpisane zostały z aż 7 drużynami Ekstraklasy (Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok, Pogonią Szczecin, Górnikiem Zabrze, Zagłębiem Lubin, Koroną Kielce i Cracovią). Oprócz tego STS sponsoruje także między innymi Reprezentacje Polski w piłce nożnej czy też szczypiornistów KS Vive Kielce. Jak więc widać śmiało można zaliczyć tego bukmachera do czołówki, gdy chodzi o aktywność w tym sektorze.

 

Betclic – od niedawna w Polsce

 

Kolejnym podmiotem, który opiszemy jest Betclic, który założony został w 2005 roku w Londynie przez Nicolasa Bérauda. Jak wskazują rynkowe statystyki podmiot ten jest samodzielnym liderem, gdy chodzi o usługi bukmacherskie we Francji, gdzie posiada 35-40% udziału w tamtejszym rynku. Co ciekawe Betclic w naszym kraju działa od stosunkowo niedawna, a konkretnie od 2018 roku, kiedy to uzyskał stosowną licencję udzieloną przez Ministerstwo Finansów, dzięki czemu oficjalnie zyskał status legalnego bukmachera w Polsce. Gdy chodzi natomiast o umowy sponsorskie to Betclic podpisał je niemalże hurtowo w lipcu 2019 roku – najpierw z ekstraklasowym Piastem Gliwice, a następnie po zaledwie dwóch dniach został oficjalnym sponsorem siatkarskiej Reprezentacji Polski.

 

eWinner - nie zostaje w tyle!

 

Na koniec warto też wspomnieć o innym bukmacherze w Polsce a mianowicie eWinner. Wiele osób kojarzyć go może z Marcinem Gortatem, który jest jego ambasadorem. Wybór najbardziej rozpoznawalnego polskiego koszykarza nie jest zresztą przypadkowy a sam eWinner nazwał Marcina Gortata najważniejszym transferem 2020 roku i jak pokazały reakcje społeczności był to transfer w 100% trafiony! Sam podmiot także dzięki stałej aktualizacji swojej oferty zajmuje coraz istotniejszą pozycję na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Co ciekawe w eWinner obstawić można nawet wydarzenia związane na przykład z polityką.

 

Warto przestrzegać zasad odpowiedzialnej gry

 

Reasumując nieco wszystko to o czym napisaliśmy powyżej wspomnijmy jeszcze o kilku zasadach dotyczących odpowiedzialnej gry, które powinny zawsze przyświecać każdej osobie, która zamierza obstawiać zakłady u bukmacherów. Najważniejszą z nich jest to, by nigdy nie przeznaczać na ten cel pieniędzy, których strata w jakikolwiek sposób komplikuje nam życie. Warto zatem zawsze pamiętać o tym, aby zawierać zakłady wyłącznie za te kwoty na których utratę możemy sobie po prostu pozwolić. Nie ulegajmy również chęci do odegrania się za poniesione porażki. Zawsze zachowajmy dystans i zdrowy rozsądek podczas gry.

 

Serwis Obstawiamy.info przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Serwis nie nakłania ani nie zachęca do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać!

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe podmioty, które działają legalnie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, dzięki uzyskaniu właściwego zezwolenia od Ministra Rozwoju i Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych za pomocą Internetu:
1. FORTUNA – zezwolenie nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; 
2. STS – zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
3. forBET – zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
4. eWinner – zezwolenie nr PS4.6831.29.2017.

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X