Bukareszt: Półfinałowe porażki Kani i Piter

« powrót | Data publikacji: 12-07-2014 23:56

Katarzyna Piter i Paula Kania wraz z zagranicznymi partnerkami na półfinale zakończyły zmagania w turnieju rangi International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Paula Kania i Katarzyna Piter nie powalczą o tytuł w turnieju rangi International w Bukareszcie. Sosnowiczanka wspólnie z Anną Tatiszwili przegrały po super tie-breaku z Turczynką Caglą Buyukakcay i Włoszką Karin Knapp 7-6 (3) 3-6 4-6.

Początek meczu należał do Kani i jej amerykańskiej partnerki, które przełamały serwis rywalek i wyszły na prowadzenie. Polka i reprezentantka Stanów Zjednoczonych nie potrafiły jednak zamknąć seta przy stanie 5-3 i doszło do rozgrywki tie-breakowej. W niej skuteczniejsze okazały się Kania i Tatiszwili (7-6 (3). W drugiej odsłonie meczu Knapp i Buyukakcay postarały się o dwa przełamania, zwyciężając tę część meczu do 3. W mistrzowskim tie-breaku Kania i Amerykanka o gruzińskich korzeniach od stanu 3-1 zapisały na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Do finałowej rozgrywki nie zdołały awansować także Katarzyna Piter i Olga Sawczuk. Najwyżej rozstawione w imprezie deblistki przegrały po emocjonującym spotkaniu z reprezentantkami gospodarzy, Eleną Bogdan i Alexandrą Cadantu. W pierwszym secie zdecydowanie lepiej na korcie spisywały się Rumunki. Ku uciesze miejscowych kibiców Bogdan i Cadantu wyszły na prowadzenie 5-1 i były o krok od zwycięstwa w premierowej odsłonie spotkania. Piter i jej partnerka ruszły jeszcze do ataku, ale ostatecznie lepsze w końcówce okazały się rywalki, zwyciężając 6-4. W drugim secie poznanianka i Ukrainka kluczowego breaka wywalczyły w 10. gemie (6-4) i o losach awansu do finału zadecydować musiał tie-break. W nim grające z dziką kartą tenisistki z Półwyspu Bałkańskiego pewnie wypunktowały parę polsko-ukraińską (10-4), kwalifikując się do niedzielnego finału.