Buenos Aires: Ferrer i Fognini powalczą o tytuł

« powrót | Data publikacji: 16-02-2014 10:37

David Ferrer jest coraz bliżej wywalczenia trzeciego z rzędu tytułu w turnieju rangi ATP World Tour 250 w Buenos Aires. W decydującej rozgrywce tenisista z Półwyspu Iberyjskiego zmierzy się z Włochem Fabio Fogninim.

David Ferrer bez żadnych problemów zameldował się w finale turnieju Copa Claro. Hiszpański tenisista pokonał w sobotę w przekonującym stylu swojego rodaka Nicolasa Almagro i w niedzielę powalczy o kolejne zwycięstwo na argentyńskiej mączce. Była to 15. konfrontacja pomiędzy oboma zawodnikami. Almagro nie zdołał jeszcze odnieść zwycięstwa nad bardziej utytułowanym Hiszpanem. W trwającym 86 minut spotkaniu najwyżej rozstawiony w Buenos Aires singlista czterokrotnie przełamał serwis swojego rywala i zdobył w sumie 15 punktów więcej od Almagro (71-56). Młodszy z hiszpańskich tenisistów zanotował tylko jednego breaka, na początku drugiej części meczu. Ostatecznie piąty zawodnik rankingu ATP wygrał z Nicolasem 6-4 6-2.

W batalii o tytuł Ferrer zmierzy się z Fabio Fogninim. Włoch, który był jedynym singlistą spoza Hiszpanii w 1/2 finału, pokonał we wczorajszym meczu Tommiego Robredo. Pierwszą partię 6-3 wygrał doświadczony tenisista z Półwyspu Iberyjskiego. Włoch jednak łatwo nie sprzedał skóry i w dwóch kolejnych setach pokonał Robredo 7-5 6-3. Było to ósme spotkanie Fabio i Tommiego na zawodowych kortach. Bilans gier po półfinałowym starciu jest remisowy.