Brisbane: Williams i Azarenka powalczą o tytuł

« powrót | Data publikacji: 03-01-2014 14:03

Serena Williams po niesamowitym spotkaniu pokonała Marię Szarapową 6-2 7-6(7) i awansowała do finału turnieju Brisbane International. Rywalką Amerykanki w jutrzejszym starciu będzie Wiktoria Azarenka.

Serena, która broni tytułu na kortach w Brisbane, udanie otworzyła sezon 2014, nie przegrywając ani jednego seta w trzech spotkaniach. W drugiej rundzie pokonała Niemkę Andreę Petkovic 6-4 6-4, w ćwierćfinale Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 6-3 6-3, natomiast w półfinale Rosjankę Marię Szarapową 6-2 7-6(7).

Półfinałowe spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Amerykanka, która już w czwartym gemie uzyskała przewagę przełamania i odskoczyła na 3-1. Choć Szarapowej udało się od razu odrobić stratę serwisu, to przegrała trzy kolejne gemy i całego seta 3-6.

W drugiej odsłonie obie tenisistki wyraźnie zmagały się z własną zagrywką i oglądaliśmy aż sześc strat serwisu, po trzy z każdej strony. O losach tak wyrównanego seta zadecydowała rozgrywka tie-breakowa. W niej również nie brakowało emocji, bowiem obie Panie zrównały się najpierw na 6-6, a później na 7-7. Ostatecznie Serenie udało się wykorzystać trzecią piłkę meczową i awansować do finału turnieju w Brisbane.

Wiktoria Azarenka również udanie rozpoczęła zmagania w 2014 roku i z utratą dwóch setów awansowała do finału. Białorusinka w drugiej rundzie pokonała Australijkę Casey Dellacqua 6-3 6-1, w ćwierćfinale Szwajcarkę Stefanie Voegele 6-4 6-7(7) 6-1, natomiast w półfinale Serbkę Jeleną Jankovic 1-6 6-3 6-4.

Pierwszy set półfinałowego spotkania zdecydowanie toczył się pod dyktando Serbki, która aż trzykrotnie odebrała podanie swojej młodszej rywalce, a sama tylko raz straciła serwis (6-1).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęła Azarenka, która odskoczyła na 2-0. Choć Jankovic od razu zniwelowała wszystkie straty, to chwilę później ponownie została przełamana (1-3). W siódmym i ósmym gemie obie jeszcze raz odbierały sobie zagrywki i to Białorusinka wygrała 6-3.

W decydującym secie wiceliderka rankingu bardzo szybko odskoczyła na 5-1, aż dwa razy odbierając podanie serbskiej tenisistce. Jankovic poderwała się jeszcze do walki i wygrała trzy gemy z rzędu, jednak to nie wystarczyło do wyrównania rezultatu. Azarenka po nieco ponad dwóch godzinach spędzonych na korcie awansowała do finału turnieju Brisbane International (1-6 6-3 6-4).

Williams i Azarenka, które zagrają w jutrzejszym finale, są obecnie najwyżej notowanymi tenisistkami w cyklu. W ubiegłym roku spotkały się na korcie czterokrotnie i każda zapisała na swoim koncie dwa zwycięstwa.