Brisbane: Szarapowa pierwszą półfinalistką

« powrót | Data publikacji: 02-01-2014 05:26

Maria Szarapowa musiała się dzisiaj sporo napracować aby awansować do półfinału turnieju Brisbane International. Rosjanka po nieco ponad dwóch godzinach spędzonych na korcie wygrała z Estonką Kaią Kanepi 4-6 6-3 6-2.

Szarapowa udanie powróciła na korty po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją barku. Rosjanka w meczu otwarcia w Brisbane pokonała Francuzkę Carolinę Garcię 6-3 6-0, natomiast wczoraj bezpośrednio awansowała do ćwierćfinału po wycofaniu się z imprezy Australijki Ashleigh Barty. Po wymagającym pojedynku z dobrze dysponowaną Estonką Kaią Kanepi zameldowała się w najlepszej "czwórce" turniejowej drabinki.

Kanepi od początku dzisiejszego spotkania stawiała bardzo silny opór swojej utytułowanej rywalce. Po czterech stratach serwisu pod rząd, Estonka w siódmym gemie jeszcze raz przełamała Rosjankę i objęła prowadzenie 4-3. 30. tenisistka świata zdołała dowieźć do końca wypracowaną przewagę i zupełnie niespodziewanie wygrała pierwszego seta 6-4.

Kaia również i drugą partię rozpoczęła nadspodziewanie dobrze, odbierając podanie Marii już w pierwszym gemie. Szarapowa potrafiła się jednak pozbierać po tym niepowodzeniu i bardzo szybko odrobiła stratę serwisu, a w szóstym gemie sama przełamała rywalkę (4-2). 4. tenisistka świata już do końca tej odsłony pilnowała swojej zagrywki i po 90 minutach wyrównała stan rywalizacji na 1-1 w setach.

W decydującym secie to Rosjanka dominowała na korcie, trafiając pierwszym podaniem na poziomie aż 84% (w poprzednich setach około 40%). Maria już w trzecim gemie uzyskała przewagę przełamania i po chwili prowadziła 3-1. Czterokrotna triumfatorka wielkoszlemowa w samej końcówce jeszcze raz odebrała serwis Estonce i po prawie dwóch godzinach spędzonych na korcie awansowała do półfinału turnieju w Brisbane.

Półfinałową rywalkę dla Szarapowej wyłoni spotkanie Amerykanki Sereny Williams ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą.