Bracia Bryanowie piszą współczesną historię tenisa

« powrót | Data publikacji: 26-01-2013 15:48

Bob i Mike Bryanowie złotymi zgłoskami zapisali się w historii męskiego tenisa. Amerykanie odnotowali swój 13. tytuł wielkoszlemowy i tym samym zostali najbardziej utytułowaną parą wszechczasów. Bliźniacy nie mieli problemów w finałowym starciu z rewelacją turnieju, czyli holenderską parą Robin Haase i Igor Sijsling. Mecz zakończył się rezultatem 6-3, 6-4.

- Świetnie jest być autorem takiego rekordu. Bycie częścią historii białego sportu to niesamowite uczucie. Do tej pory nie myśleliśmy o tym w tej kategorii, lecz teraz sen się ziścił. Fajnie będzie spoglądać w przeszłość i podsumowywać swoją karierę takim wyróżnieniem - powiedział Mike Bryan.

34-letni duet z Camarilo świętuje w sobotni wieczór swój szósty tytuł w Melbourne. Lepszym rezultatem pochwalić się mogą jedynie John Bromwich i Adrian Quist, którzy triumfowali w tej imprezie ośmiokrotnie.

Sobotni mecz rozpoczął się od przełamania na korzyść pary holenderskiej, jednak po chwili Amerykanie odpowiedzieli tym samym i szybko uspokoili swoją grę. Bryanowie wyszli na prowadzenie 4-1 i nie oddali go do końca trwającej zaledwie 23 minuty partii.

Bracia na inauguracyjnego breaka w drugim secie czekali do stanu 1-1. Bob i Mike pewnie kontrolowali wydarzenia na korcie do samego końca i bezpiecznie dowieźli przewagę, aby odnotować kolejny wielkoszlemowy tytuł po 53 minutach walki.

Co ciekawe niezawodny duet Bryanów w całym turnieju stracił zaledwie jednego seta. Miało to miejsce w spotkaniu z polsko-francuskim deblem Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, którzy nieoczekiwanie prowadzili z rywalia po pierwszej partii, bo ostatecznie przegrać walkę o wielkoszlemowy byt.