Birmingham: Urszula nie potrafi się przełamać

« powrót | Data publikacji: 10-06-2014 14:57

Urszula Radwańska nie potrafi przełamać złej passy i wygrać choć jednego spotkania w imprezie rangi WTA. Polka we wtorek w Birmingham nie poradziła sobie z Australijką Casey Dellacqua, ulegając jej 1-6 3-6.

Młodsza z krakowskich sióstr z pewnością powoli zapomina jak smakuje zwycięstwo, bowiem w tym sezonie nie zapisała na swoim koncie ani jednego triumfu w turnieju rangi WTA. Taki rozwój wydarzeń odbił się również na rankingu naszej reprezentantki, która w styczniu była 43. zawodniczką kobiecego zestawienia, natomiast dzisiaj jest o krok od wypadnięcia z pierwszej setki.

Urszula po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi nie potrafi odnaleźć się na korcie i często ponosi porażki nawet z zawodniczkami notowanymi poza pierwszą setką. Jedynym pozytywnym akcentem naszej reprezentantki w tym roku był ćwierćfinał imprezy ITF w Midland.

W turnieju w Birmingham, który rozpoczyna zmagania na nawierzchni trawiastej, Urszula nie musiała przebijać się przez eliminacje. W meczu otwarcia Polka podjęła Australijkę Casey Dellacqua, 43. obecnie zawodniczką świata.

W premierowej odsłonie Ula ugrała zaledwie 13 piłek, a pierwszego gema udało jej się wygrać dopiero przy stanie 0-5. Warto także podkreślić, że Australijka w tej części meczu serwowała słabo, a premierowym podaniem trafiała na poziomie zaledwie 45% i popełniła 3 podwójne błędy. Pomimo tego, Dellacqua po 22 minutach wygrała 6-1.

W drugim secie Uli dało się ugrać zdecydowanie więcej. Polka zapisała na swoim koncie 25 z 57 rozegranych punktów i wygrała trzy swoje gemy serwisowe. W tym spotkaniu było to oczywiście zdecydowanie za mało i po 56 minutach nasza reprezentantka dość wyraźnie przegrała 1-6 3-6.