Birmingham: Nieudana inauguracja Rosolskiej

« powrót | Data publikacji: 10-06-2014 23:20

Alicja Rosolska i Olga Sawczuk na 1. rundzie zakończyły swoją przygodę z turniejem rangi Premier na kortach trawiastych w Birmingham. Para polsko-ukraińska we wtorek przegrała z rozstawionymi z numerem 3. Amerykankami, Raquel Kops-Jones i Abigail Spears 2-6 1-6.

Alicja Rosolska kiepsko rozpoczęła tegoroczne zmagania na kortach trawiastych. W turnieju AEGON Classic w Birmingham warszawianka po raz pierwszy zagrała u boku Olgi Sawczuk. Debiut pary polsko-ukraińskiej nie okazał się zbyt pomyślny. W starciu z rozstawionymi z numerem 3. Abigail Spears i Raquel Kops-Jones, Rosolska i Sawczuk ugrały zaledwie 3 gemy.

Spears i Kops-Jones już w drugim gemie premierowego seta zanotowały przełamanie. Rosolska i Sawczuk natychmiast odrobiły stratę breaka, ale dalsza część partii otwarcia została zdominowana przez deblistki ze Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie rozstawione z trójką Amerykanki wygrały seta 6-2.

W drugim secie sytuacja na korcie nie uległa zmianie. Spers i Kops-Jones wygrały pięć gemów z rzędu, a Polka i Ukrainka odpowiedziały tylko jednym gemem. W ćwierćfinale rywalkami Amerykanek będą albo Tajwanki, Hao-Ching Chan/Yung-jan Chan albo debel słowacko-chorwacki, Daniela Hantuchova/Mirjana Lucić-Baroni.