Bergamo: Panfil przegrał w finale eliminacji

« powrót | Data publikacji: 11-02-2014 20:25

Trzech polskich singlistów zdecydowało się na udział w halowym challengerze w Bergamo. Niestety żadnemu z nich nie udało się awansować do turnieju głównego. Najbliżej wywalczenia przepustki był Grzegorz Panfil. Zabrzanin przegrał jednak z Brytyjczykiem Edwardem Corrie.

Grzegorz Panfil był najwyżej rozstawionym tenisisistą w eliminacjach challengera w Bergamo. Zabrzanin, który wspólnie z Agnieszką Radwańską, awansował do finału tegorocznego Pucharu Hopmana, po dwóch zwycięstwach, uległ w decydującej rundzie niżej notowanemu Brytyjczykowi Edwardowi Corrie. Wcześniej nasz zawodnik okazał się lepszy od Włocha Lorenzo Carera (6-2 6-0) i Francuza Fabrice Martina (6-7 (2) 6-3 7-6 (4).

W finale kwalifikacji Grzegorz Panfil przegrał po słabym meczu z Edwardem Corrie 5-7 2-6. Pierwszy set był dość wyrównany, a o zwycięstwie Brytyjczyka nastąpiło kluczowe przełamanie w 12. gemie. W drugiej odsłonie seta rywal polskiego tenisisty dwukrotnie uzyskał przewagę breaka i zapewnił sobie tym samym awans do turnieju głównego.

Swoich sił w eliminacjach próbowali także Piotr Gadomski i Błażej Koniusz. Pierwszy przegrał jednak z rozstawionym z trójką Szwajcarem Yannem Martinem 7-6 (6) 6-4, a drugi musiał uznać wyższość powracającego na zawodowe korty po kontuzji, Ukraińca Sergieja Bubki (4-6 7-5 6-3).

W grze podwójnej w Bergamo zaprezentują się Mateusz Kowalczyk i Błażej Koniusz. W 1. rundzie biało-czerwoni zmierzą się z reprezentantami Słowacji, Karolem Beckiem i Michalem Mertinakiem.