Berdych i Isner żegnają się z Wimbledonem!

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 16:21

Rozstawieni kolejno z numerem szóstym i jedenastym – Tomas Berdych (ATP 7) i John Isner (ATP 10) - już w pierwszej rundzie pożegnali się z wielkoszlemowym Wimbledonem (z pulą nagród 16,06 miliona funtów). Czech po rozegraniu trzech tie breaków przegrał z Ernestsem Gulbisem (ATP 87) 6-7(5) 6-7(4) 6-7(4), natomiast Amerykanin w pięciu partiach (4-6 7-6[7] 6-3 6-7[7] 5-7) uległ Alejandro Falli (ATP 73).

Gulbis posłał na drugą stronę kortu aż 30 asów serwisowych i 62 piłki kończące, wykorzystując jednego z siedmiu wypracowanych break pointów. Łotysz polepszył swój sezonowy bilans meczów do 6-12, natomiast dla Berdycha, który dotarł do finału w All England Club przed dwoma laty, była to pierwsza porażka w karierze na samym starcie Wimbledonu.

W meczu Isnera z Fallą, Kolumbijczyk obronił piłkę meczową w tie breaku czwartego seta. Mimo, że światowa „dziesiątka” zaliczyła 31 asów serwisowych, po 3 godzinach i 12 minutach walki to zawodnik z Ameryki Południowej zapewnił sobie awans do drugiej rundy angielskiego czempionatu.

- Miałem swoje szanse, których nie potrafiłem wykorzystać. Jestem bardzo zawiedziony swoim występem. Zostawiłem dużo sił na korcie. Mam nadzieję, że w US Open zagram lepiej i osiągnę bardziej zadowalający wynik – powiedział po meczu Isner.