Będą tenisowe orliki?

« powrót | Data publikacji: 09-07-2013 15:56

Sukces polskich tenisistów na wimbledońskich kortach spowodował boom na „biały sport” w naszym kraju. Czołowi zawodnicy znad Wisły narzekali, że w Polsce nie ma korzystnych warunków do gry w tenisa. Znana jest także historia Jerzego Janowicza, którego rodzice musieli sprzedać swoje sklepy, by utrzymać zawodnika. W mediach mówiono także o egoztycznej propozycji katarskich szejków, którzy oferowali „Jerzykowi” pieniądze w zamian za przejście na islam i przyjęcie katarskiego obywatelstwa. Po wimbledońskim sukcesie sprawą rozwoju tenisa w Polsce zajął się Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu. Na wzór piłkarskich orlików, których od 2008 roku powstało 1500, tym razem padł pomysł wybudowania orlików tenisowych.

 

Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot za sukcesy w ostatnim Wimbledonie zostali przez prezydenta uhonorowani Krzyżami Zasługi. Po uroczystości cała trójka pojawiła się na konferencji prasowej Polskiego Związku Tenisowego, a tuz po tym spotkali się z minister sportu Joanną Muchą, która zapowiedziała budowę tenisowych kompleksów w każdym województwie.

 

- Chciałam podziękować całej trójce tenisistów za to, że prowadzili jak na sznurku nasze emocje w ostatnich dniach. To spotkanie nie było jedynie kurtuazyjne. Zainspirowani słowami w jednym z wywiadów Kubota, że do sukcesu potrzebny jest dobry trener i baza, z której można korzystać przez cały rok, postanowiliśmy dofinansować 16 całorocznych obiektów w szesnastu województwach - powiedziała Mucha.

 

Szczegóły wspomnianego projektu inwestycyjnego zostaną uzgodnione w najbliższych tygodniach wraz z Polskim Związkiem Tenisa. Obiekty mają posiadać od trzech do czterech kortów.


- Wierzę, że po dzisiejszym spotkaniu nasza dyscyplina pójdzie w dobrym kierunku. A za parę lat będziemy na kortach oglądać niejednego Janowicza czy Radwańską - podkreślił Kubot.

 

Prezes PZT Krzysztof Suski dodał, że rozmowy z ministerstwem trwają już od kilku tygodni.

 

- To dopiero pierwszy krok ku popularyzacji naszej dyscypliny. Chcemy, by tenis znalazł się przynajmniej na podium sportów najbardziej popularnych i nie był postrzegany tylko i wyłącznie jako elitarny - powiedział Suski.

 

AZ

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X