Becker: Muhammad Ali moim bohaterem

« powrót | Data publikacji: 20-11-2012 17:22

Tenisowy "sezon ogórkowy" rozpoczął się na dobre. Jest to więc okazja na zaprezentowanie ciekawego wywiadu z jedną z legend "białego sportu", Borisem Beckerem. Sześciokrotny triumfator imprez wielkoszlemowych to stały bywalec mediów, które zainteresowane są jego bogatym w ekscesy życiem prywatnym.

 

- Jedyne czego żałuję w swojej tenisowej przygodzie, to fakt, iż nie udało mi się triumfować w Roland Garros. Moja gra nie była szczególnie efektywna na nawierzchni ziemnej. Oczywiście chciałbym mieć na swoim koncie więcej zwycięstw w tych prestiżowych imprezach, jednak rywalizacja była naprawdę silna.

 

Becker na stałe zrezygnował z gry w tenisa w 1999 roku w wieku 32 lat. Niemiec przyznał, że nie myślał już o powrocie na kort, aby jeszcze raz walczyć o tytuł we Francji.

 

- To bardzo ryzykowne. Wielu sportowców już nigdy nie wróciło na swój optymalny poziom. Oczywiście kilku się to udało, jednak ja nie chciałem po raz kolejny wchodzić do tej samej rzeki. Decyzja o zakończeniu kariery była bardzo trudna, natomiast zdawałem sobie sprawę z tego, że jeżeli nie jestem w stanie rywalizować na najwyższym poziomie, nie mam czego dalej szukać w zawodowym tenisie. Byłem na to zbyt dumny.

 

Jak już wspominaliśmy, Becker należał do grona zawodników niezwykle charyzmatycznych. - Czasem czuję wstyd patrząc na moje spotkania. Nie jestem zadowolony z sytuacji, kiedy zdarzało mi się łamać na korcie rakiety. Pewnego razu postanowiłem również skrócić włosny w trakcie spotkania. Nie miałem przecież jak skorzystać z usług fryzjera, a uczesanie pzreszkadzało mi w grze.

 

Złoty medalista olimpijski z Barcelony nie potrafił wskazać zawodnika, przeciwko któremu grało mu się najlepiej. Szybko odpowiedział jednak na pytanie, który z tenisistów był dla niego przykładem.

 

- Zawsze uwielbiałem Bjorna Borga. To właśnie on był moim tenisowym idolem. Jeżeli jednak chodzi o ogół, to największym szacukiem darzę Muhammada Ali.

 

Na koniec Becker przyznał, iż jego najbardziej pamiętnym spotkaniem tenisowym będzie mecz z Johnem McEnroem, który miał miejsce 1987 roku. Mecz rozgrywany w ramach Pucharu Davisa trwał 6 godzin i 20 minut.

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X