Bastad: Słaby mecz Sereny

« powrót | Data publikacji: 16-07-2013 16:22

Serena Williams awansowała do drugiej rundy turnieju Collector Swedish Open, rozgrywanego w Bastad, triumfując nad Kazaszką Sesil Karatantchevą 6-1 6-2. Pomimo wysokiego zwycięstwa, Amerykanka zagrała słaby mecz, w którym przeważały niewymuszone błędy. Kolejną rywalką turniejowej „jedynki” będzie Gruzinka Anna Tatishvili.

Serena popełniała zbyt wiele błędów w początkowej fazie tego spotkania i musiała się mocno natrudzić, aby zdobywać kolejne punkty (2-1). W czwartym gemie z pomocą rywalki, która zanotowała aż trzy double faulty, Amerykanka wypracowała sobie przewagę przełamania (3-1). Światowa „jedynka” wyraźnie walczyła z utrzymaniem koncentracji i pomimo wysokiego prowadzenia miała wiele problemów przy własnym podaniu (4-1). Kazaszka jednak nie umiała wykorzystać nienajlepszej dyspozycji swojej utytułowanej rywalki i po dwóch podwójnych błędach z rzędu oddała swój serwis (1-5). Serena po 26 minutach wygrała pierwszego seta 6-1.

Złota medalistka ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich już w pierwszym gemie drugiej odsłony wypracowała sobie break pointową szansę, którą zamieniła na przełamania (1-0). Kilka minut później po bardzo słabym gemie serwisowym, w którym popełniła aż dwa podwójne błędy, straciła cenną przewagę (1-1). Po serii autów Amerykanki, Kazaszka wyszła na prowadzenie 2-1. Karatantcheva jednak i tym razem nie umiała wykorzystać wyraźnej dekoncentracji Sereny i już dziesiątym double faultem zakończyła piątego gema (2-3). Pomimo dwóch szans dla 131. tenisistki świata na odrobienie strat, turniejowa „jedynka” wyszła z opresji i odskoczyła na 4-2. 23-letnia Kazaszka popełniła czternasty podwójny błąd serwisowy tracąc już wyraźnie dystans do swojej utytułowanej rywalki (2-5). Serena z utratą dwóch punktów, przy własnym podaniu zakończyła całe, trwające 64 minuty spotkanie 6-1 6-2.

W tym meczu Williams trafiała pierwszym podaniem na poziomie 50% i popełniła cztery podwójne błędy serwisowe. Amerykanka dała swojej dużo niżej sklasyfikowanej rywalce aż pięć break pointowych szans. Kazaszka natomiast miała tylko 37% skuteczności pierwszego serwisu i zanotowała czternaście double faultów.