Bastad: Barthel lepsza od Scheepers w finale

« powrót | Data publikacji: 20-07-2014 22:35

Mona Barthel wygrała turniej Collector Swedish Open, który organizowany jest na kortach w Bastad. Niemka pokonała w finale zawodów reprezentantkę RPA, Chanelle Scheepers 6-3 7-6(3).

- To był niesamowity tydzień dla mnie - powiedziała Barthel. Nie mogę w to uwierzyć, że zdobyłam tytuł! Ten tydzień był perfekcyjny. Walczyłam naprawdę dużo - w wielu spotkaniach musiałam odrabiać straty i starałam się walczyć o każdy pojedynczy punkt. Teraz mam zamiar odpocząć przez kilka dni. Moje ciało naprawdę tego potrzebuje. W drugim secie byłam bardzo zmęczona i powiedziałam sobie, że muszę go wygrać, bo nie wiem czy starczy mi energii na trzecią partię.

Barthel, która zajmuje obecnie 61. miejsce w kobiecym zestawieniu, w niedzielę zdobyła swój trzeci tytuł rangi WTA. Reprezentantka Niemiec bardzo dobrze prezentuje się w finałach, bowiem na cztery takie starcia, rozstrzygnęła po swojej myśli aż trzy. Jedyną porażkę poniosła z Jeleną Vesniną w 2013 roku na kortach twardych w Hobart.

Rozstrzygnięcia w tegorocznej imprezie w Bastad z pewnością mogły zaskoczyć, bowiem ani jedna zawodniczka rozstawiona nie przebrnęła przez drugą rundę. Barthel podczas trwania szwedzkich zawodów miewała zarówno łatwiejsze, jak i zdecydowanie bardziej wymagające spotkania. Po pewnym triumfie nad Czeszką Terezą Smitkovą 6-4 6-4, reprezentantka naszych sąsiadów stoczyła prawdziwy bój z kwalifikantką Gabriele Dabrowski, który wygrała 6-4 3-6 6-4. Szczebelek wyżej wyeliminowała Estonkę Kaię Kanepi 6-2 7-6(4), natomiast w półfinale dopiero po 2 i pół godzinie pokonała Hiszpankę Silvię Soler Espinosę 6-2 4-6 7-5, odrabiając stratę w trzecim secie z 2-4. W finale Mona spotkała się z reprezentantką RPA - Chanelle Scheepers.

W premierowej odsłonie szanse na przełamanie miała tylko Barthel. Niemka wykorzystała swoje okazje zarówno w pierwszym, jak i dziewiątym gemie i pewnie wygrała 6-3. W drugiej części meczu zdecydowanie lepiej radziła sobie Scheepers, która najpierw objęła prowadzenie 4-2, natomiast nieco później 5-3. Mona zdołała jednak odrobić straty i wyrównać na 5-5. O losach tego seta zadecydował tie-break. W dodatkowej rozgrywce Niemka wygrała 7-3.